Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 42
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна

    РАЗПЕЧАТВАНЕ НА ПИТИ

    Колеги предлагам тук да коментираме, споделяме и показваме - машини,приспособления и начини на разпечатване.
    Кои как разпечатва?

  2. #2
    Вижти какво са направили руснаците: http://www.youtube.com/watch?v=zi6tD...layer_embedded
    Това го гледах в румънски пчеларски форум http://forum.apiardeal.ro/index.php?...63917#msg63917
    Интересно ще ми е дали ще може да работи без подгряване,защото като се нагрява восъкът много бързо ще се втвърдява и сигурно помещението ще трябва да е доста затоплено ,а това е сложно и неудобно през лятото?

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    http://www.youtube.com/watch?v=W2tBlcIJPlg

    Още едно подобно като това пуснато от Николай.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #4

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Здравейте колеги, има ли някой впечатления от разпечатващата машина на Lyson виждал ли я е в работно положение - нека да сподели.
    Благодаря предварително.

  6. #6
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Valiapetrova
    Здравейте колеги, има ли някой впечатления от разпечатващата машина на Lyson виждал ли я е в работно положение - нека да сподели.
    Благодаря предварително.
    Като цяло не е много сполучлива. Има склонност да замазва питите, най-вече ако не е правилно настроена. Когато питите са току-що взети от кошера (докато меда е топъл и восъка е мек) не разпечатва добре новоизградените пити. Но ако ги оставиш да престоят една вечер и вадиш меда на следващия ден - няма никакъв проблем и тогава е без значение дали ще включиш водата да подгрява ножовете или не.
    Има още един недостатък - трябва постоянно някой да я наглежда, щото понякога питите тръгват накриво и тогава ги раздробява, пък и може да стане повреда и в машината.

    Но иначе парите си ги избива, може би не по най-добрия начин, но ги избива.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #7

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Цитат Първоначално публикувано от валери
    www.modernbeekeeping.co.uk
    В целия сайт, от инвентара за разпечатване има само една вилица. Поне аз това открих.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Пра дядо ми едно време, беше направил нож от коса за косене на трева. Идейното в това е, че косата не е гладка, ами след като е поизправена има все още лека обла форма. Специфичното е и това, че не е наострена ами е "наклепана". Поради това, че е леко зъбата и няма гладка форма, не позволява на питата да се лепи и маже. До колкото си спомням работеше с това изобретение без проблем. Трябва и аз да се занимая и да опитам тази наследена технология

    (за тези които може би незнаят, клепане е острене с чукче и наковалня, като се оформя назъбена структура на острието).

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    Тези машини сигурно са добри но за малки стопанства едва ли са ефективни.Какво ще кажете за употребата на електро-нож.Аз в момента се опитвам да си направя сам.Още подготвям материалите и като съм готов ще ви информирам.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •