Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 42
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    01.09.2011
    Мнения
    6

    разпечатване на пити


  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Не правете това в къщи - със сигурност ще вкиснете меда !
    Невсичко с две бузи е лице !

  3. #23
    Цеко Сифоня
    Guest
    Това май не е вода а някакъв горещ сироп-така ми се стори..Над 20 години години разпечатвам с електрически нож 12/220 волта собствено производство и като изключим разпечатващите машини не смятам че друго решение го превъзхожда,дори и парния.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    9
    незнам дали е сироп или чиста вода но ако съм сигорен че няма да има последствия в меда бих си разпечатвал питите така даже поставка за 10 рамки си правиш и директно с маркуча на един пат

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    За първи път виждам такъв метод на разпечатване.Явно уреда загрява мед и сигурно има помпа.Жалко,че не разбирам надписите но определено съм възхитен от лекотата на работата.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    01.09.2011
    Мнения
    6
    Отначало мисля че е топла вода като има възможност за регулиране на температурата,впоследстви става сироп смесен с восък но като изстине сиропа го даваш на пчелите а восъка го отделяш.Уреда е много скъп и не е по джоба на всеки мисля че е над 8000 лева но с него се извършват и други операции в пчеларството.Ако се замогна в тоя живот мога и да си го купя или шестица от тотото.За сега ще действаме кой с каквото има в тая скапана държава.Поздрави!!

  7. #27
    Цеко Сифоня
    Guest
    Или колега който нема пари да си купи готов нож да ми пише на лични да му кажа как да си го направи и да Работи! без проблем -само мед да има!!Обичам да помагам.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675

    ЛИЧНИ МНЕНИЯ ПО ПЧЕЛАРСКИ ВЪПРОСИ

    Колеги,някой разпечатвал ли е с валяк или с ел.нож?Какви са ви впечатленията?

  9. #29
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Колега Цеко,
    Айде не се срамувайте да качите снимка на един от вашите електрически ножове. Ще бъде от полза за всеки, пък и аз искам да го видя, може да ми хареса...
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #30
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator
    Колега Цеко,
    Айде не се срамувайте да качите снимка на един от вашите електрически ножове. Ще бъде от полза за всеки, пък и аз искам да го видя, може да ми хареса...
    Колегата го е показал отдавна ножа.
    http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=3296

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •