Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 24 ПърваПърва ... 122021222324 ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 234
  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ако ти се занимава направи една-две питки от пудразахар и мед и сложи на това семейство,което не е почнало апифондата.Сложи и на друго без да вадиш купешката храна.След ден ще разбереш какво предпочитат пчелите.

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Аз ползвам питки собствено производство ,но ми е чудно тези купените ,защо не ги вземат.Колегата Янев беше качил снимки на почти изядени купени питки.При вас да не би температурите да са много ниски и при наличие на мед да не стигат до питките.

  3. #213
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Да мед имат и времето е доста мъгливо не постоянно и бих казал все още студено .Така или иначе апифондата съм я сложил и да си я ядат когато искат няма да им правя други .Въпросът е как да им сложа Нозевит+ след две седмици примерно
    Милен Михов

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Труден въпрос.Нозевита май беше някаква отвара.Нещо като инжектиране ,дали няма да стане.Ако вземеш да месиш - -аз слагам нозестат.

  5. #215
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Колеги от този нозевит или нозестат има ли някакъв смисъл? Зимата е по-топла от обичаното и пчелите излизат и се облитат почти всяка седмица. Лично на моите не бих им дал сега пък и макар превантивно.
    Keep Walking...

  6. #216
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега ,личен избор.Да те питам и теб :2012г имаше ли зимна смъртност и колко бр.?

  7. #217
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега ,личен избор.Да те питам и теб :2012г имаше ли зимна смъртност и колко бр.?
    За 2012г не си спомням и ще трябва да те излъжа. Миналата година имах 1 умрял от глад /нещо го бях пропуснал/ и 2 пролетта ми бяха загубили майки. 2013г нямах нито една загуба в това число нямаше и семейства без майки пролетта. 2012г или 2011г имах три или четири умрели през зимата, но тогава зазимявах семействата в първи корпуси въпреки пълният корпус над тях не се бяха прехвърлили там /т.нар зона на смъртта/. Иначе кошерите ми са ЛР и работя с около 40 семейства.
    Keep Walking...

  8. #218
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    За 2012г не си спомням и ще трябва да те излъжа. Миналата година имах 1 умрял от глад /нещо го бях пропуснал/ и 2 пролетта ми бяха загубили майки. 2013г нямах нито една загуба в това число нямаше и семейства без майки пролетта. 2012г или 2011г имах три или четири умрели през зимата, но тогава зазимявах семействата в първи корпуси въпреки пълният корпус над тях не се бяха прехвърлили там /т.нар зона на смъртта/. Иначе кошерите ми са ЛР и работя с около 40 семейства.
    Колега, как успяваш да ги накараш да зимуват в горния корпус.От 20бр. винаги 4-5 остават в първия корпус и бера ядове с тях.

  9. #219
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от mivanov Виж публикацията
    Колега, как успяваш да ги накараш да зимуват в горния корпус.От 20бр. винаги 4-5 остават в първия корпус и бера ядове с тях.
    Долния корпус е ПРАЗЕН ОТ КЪМ МЕДОВИ ЗАПАСИ
    Милен Михов

  10. #220
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Долния корпус е ПРАЗЕН ОТ КЪМ МЕДОВИ ЗАПАСИ
    Да, така трябва, но когато горният корпус е пълен, а те са в долния и там има пило, отнякъде/късна паша или друго/добавят мед и в първия корпус, остават си там и по това време се чудя какво да ги правя.Значи ли това, че трябва по -късно , октомври или ноември да ги отварям пак и да вадя пити с мед от долния корпус?Това си е доста работа, пък и тези пити някъде трябва да се съхраняват.

 

 
Страница 22 от 24 ПърваПърва ... 122021222324 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •