Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 24 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 234
  1. #191
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Какво пречи да погледнеш какво правят пчелите и после пак спокойно да си пиеш винцето. Моето вино е на пчелина, гледам пчелите точа вино прибирам се и сядам на масата
    Иначе трябвам да почвам от сутринта с виното като промишлена пияница

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Единствено ,че не съм при тях.Е нямам вино ,но утре като отида ще взема някоя бира.

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    И аз си мислих, че съм си свършил работата в ранна есен и може да си спя спокойно зимния сън, но в по-късна есен разбрах, че съм се излъгал. Инаше семейства, които доста бързо бяха се справили с иначе стабилните запаси от един корпус мед и бяха останали на по 4-5см венци и се наложи да им помогна. Сега съм им подготвил на тези лакомници по 2 кила Апифонда, за да изкарат до февруари и после още по едно такова захранване за да са готови за рапицата.
    Този пост е редактиран от Димитър Бонев; 23.12.2014 в 00:53. Причина: клавиатурна грешка

  4. #194
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    405см венци и се наложи да им помогна.
    Ха, ха. Много малко е останало. А колко са високи кошерите? Шегувам се.

  5. #195
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    4-5см -клавиатурна грешка

  6. #196
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ако не ги видя поне визуално 2 месеца ,пиши ме умрял.Утре смятам да отида да видя няколко -бегъл преглед.Ще докладвам.И между другото , Павката ме притесни.

    Ами направи като мен-винаги имам под ръка един кошер нещо като контролен.Редовно ходя при него за да си чеша крастата,а другите са на спокойствие.

  7. #197
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Сега съм им подготвил на тези лакомници по 2 кила Апифонда, за да изкарат до февруари
    На едно семейство смених майката края на юли,много силно се разви,е Не можа да си подпълни запасите въпреки късната паша и подхранването.На 10.12 му сложих 2.5 кг Апифонда ,на 20.12 половината беше взета??? Въпреки че при мен на850 м.нм.не е имало дно по топли от 7-8 градуса.За мен извода е че тази зима зависи от времето трябва по често да се наглеждат.

  8. #198
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Взех да се притеснявам. Кило на 10 дни си е сериозно хапване. Не трябва да се оставя храната да свърши.Иначе може семейството да загине. И при мен семействата, които ми създават проблеми са с млади майки и ми направиха същия номер. Ще полагаме повече грижи за тях. младите майки имат навика да снасят до късно, но това е за сметка на запасите.Тъй че трябва да им се помогне. те ще си изплатят напролет инвестицията.

  9. #199
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Сега си правя новите кошери и стигнах до магазините .Въпросът ми е при МК-(Модулен Кошер) на магазините как е по добре да имат вход или без вход.Ако е по добре да имат вход на какво разстояние да се направи.
    Този пост е редактиран от kapanec; 03.01.2015 в 07:52.
    Милен Михов

  10. #200
    Наблюдател
    Регистриран
    23.01.2012
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    тервел
    а някой може ли да ми каже от кога започвате да подхранвате със захарен сироп

 

 
Страница 20 от 24 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •