Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 24 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 234
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Относно пилото и при мен е същото положението на ново закупените кошери,подхранвани са 1 път със мед до сега.Другите ми 2 семейства им подадох протеинова питка на 20.02 но и при тях няма разлика
    Милен Михов

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Подхранването с меднозахарни питки на практика няма никакъв стимулиращ ефект. Добавянето на протеин в питките има ефект, но без силен приток на въглехидратна храна (нектар, сироп, мед), този ефект е слаб.

    Иначе застудяване в началото на март е малко силно казано. Все пак температурите не са падали под нулата, а пчелите гледат пило през януари на малки площи и при температури, много под нулата. Захлаждането на времето може да предизвика ограничаване на пилото, но чак пък напълно да спрат да гледат пило заради студа... не ми се вярва.
    При мен също бяха събрали малко прашец през февруари от кокичета, лешници... След като прецъфтя лешникът обаче дойде двуседмичното захлаждане на времето, а притокът на пресен прашец секна напълно. За няколко дни изядоха всички прашецови запаси, а пилото намаля наполовина, но не са спирали напълно да го отглеждат, но и аз не спрях да ги подхранвам, само че замених захарния протеинов сироп с меднозахарнопротеинова паста.
    Направи ми впечатление, че едно от малките нуклеусчета след затоплянето на времето нямаше никакво открито пило, а само малко запечатано пило и яйца. Само на него не съм давал паста, защото не си беше усвоил последната партида сироп от края на февруари. Подозирам, че това е причината, или една от причините, да спре за ок. седмица с гледането на пило... Пък и пчелите при него са много малко и трудно поддържат оптимална температура, но така или иначе не са изяли всичкото пило по време на захлаждането.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    . Добавянето на протеин в питките има ефект,

    Колега напиши каква протеинова храна използваш?

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от grand_pn Виж публикацията
    . Добавянето на протеин в питките има ефект,

    Колега напиши каква протеинова храна използваш?
    Прашец или негов заместител.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Вчера подхраних със захарен сироп (1:1)+ Церанон(на билкова основа) сръбско произвоство 2,5мл на 1л за профилактика.Днес на обяд ги погледнах само 1 кошер имаше в хранилката 5-6 пчели другите не са и го наближили.Ако до утре вечер не са го опитали го махам и слагам (1:1) +витамини.Някой ползвал ли го е тоя Церанон и какво му е мнението
    Милен Михов

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Вчера подхраних със захарен сироп (1:1)+ Церанон(на билкова основа) сръбско произвоство 2,5мл на 1л за профилактика.Днес на обяд ги погледнах само 1 кошер имаше в хранилката 5-6 пчели другите не са и го наближили.Ако до утре вечер не са го опитали го махам и слагам (1:1) +витамини
    Това първо подхранване със течна храна ли е за сезона? Какво количество си им налял?

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Да първо 400гр на кошер.семействата са по на 6-7 рамки.За неделя съм планувал да им сложа по една лента "Варозан" правилно ли е със тоя препарат по това време
    Милен Михов

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Вчера подхраних със захарен сироп (1:1)+ Церанон(на билкова основа) сръбско произвоство 2,5мл на 1л за профилактика.Днес на обяд ги погледнах само 1 кошер имаше в хранилката 5-6 пчели другите не са и го наближили.Ако до утре вечер не са го опитали го махам и слагам (1:1) +витамини.Някой ползвал ли го е тоя Церанон и какво му е мнението
    Аз несъм го ползвал, гледам че хубави работи пише, но то всеки си прави реклама на продукта, а не е и евтин...

    http://gordyan.wordpress.com/2013/03...у-нозем/

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Да първо 400гр на кошер.семействата са по на 6-7 рамки.За неделя съм планувал да им сложа по една лента "Варозан" правилно ли е със тоя препарат по това време
    Незнам, отдавна съм се отказал от всякакви препарати съдържащи в "заглавието си "ВАРО". Разчитам на тимол и на киселини.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    И аз не съм привърженик на препарати съдържащи в "заглавието си "ВАРО" но за сега не съм подготвен да реагирам по друг начин
    Милен Михов

 

 
Страница 3 от 24 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •