Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 78
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2011
    Мнения
    41
    Днес беше слънчев и тих топъл ден. С жената бяхме на пчелина. Прегледах десетина кошера. Забелязах, че майките увеличават снасянето, което според мен е признак за мека и сравнително топла зима. Пчелите прогнозират много по- добре от метеролозите съм чувал май. Вие колеги мислите ли, че зимата ще е сравнително топла? Това дали би било повод за радост за нас пчеларите?

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от marin_006 Виж публикацията
    .... Това дали би било повод за радост за нас пчеларите?
    Зависи от пчеларя. По-топла пролет означава по-бързо развитие на семейството, но при калпав пчелар това може да доведе до роене преди първата главна паша.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    В края на Януари и първите 7 дни на Февруари температурите ще паднат до - 12 С. Виж http://www.gismeteo.ru
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от marin_006 Виж публикацията
    Днес беше слънчев и тих топъл ден. С жената бяхме на пчелина. Прегледах десетина кошера. Забелязах, че майките увеличават снасянето, което според мен е признак за мека и сравнително топла зима. Пчелите прогнозират много по- добре от метеролозите съм чувал май. Вие колеги мислите ли, че зимата ще е сравнително топла? Това дали би било повод за радост за нас пчеларите?
    Преди половин час се върнах от пчелина.Прегледах всички с–ва.На 60% имат по на 2 рамки запечатано пило колкото две длани и 1 пита прясно пило/ 1–2 дена/ на 2/3 от площа.Не знам да се радвам ли или да плача,като дават ,че започва ново застудяване.Другите са по– нормални относно пилото,но и те имат.Сложих им по 2.5 кг. захаросан мед.Лежаците са най–добре– още са на първите 7 рамки.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Преди половин час се върнах от пчелина.Прегледах всички с–ва.На 60% имат по на 2 рамки запечатано пило колкото две длани и 1 пита прясно пило/ 1–2 дена/ на 2/3 от площа.Не знам да се радвам ли или да плача,като дават ,че започва ново застудяване.Другите са по– нормални относно пилото,но и те имат.Сложих им по 2.5 кг. захаросан мед.Лежаците са най–добре– още са на първите 7 рамки.
    Първо ще се радваш и след това ще плачеш.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Първо ще се радваш и след това ще плачеш.
    Ей Соларис, къде се изгуби бре?

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov Виж публикацията
    Ей Соларис, къде се изгуби бре?
    Туй се отнася и за теб. Видях един ден, че се появи и щях да пиша, но си викам:- той ме е забравил и се отказах. Винаги съм бил тук, но само четях без да влизам. Преди бях с друг ник.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Слънце,радостта беше до преди 20 –на минути,след няколкото напръсника гроздова,отлежала.Сега, вече на трезв ум,си преекспонирам какво ще стане ако температурите паднат както преди 4–5 дена.Пророних сълзица,после втора и ето сега пиша и роня сълзи,окайвам бъдещата нерадостна съдба на тези невинни божи създания,упреквам се за това, че наесен ги оставих да се развиват до самозабрава и да трупат запаси.Ах,Ох,........Но това е,ще ги видим в края на февруари

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Слънце,радостта беше до преди 20 –на минути,след няколкото напръсника гроздова,отлежала.Сега, вече на трезв ум,си преекспонирам какво ще стане ако температурите паднат както преди 4–5 дена.Пророних сълзица,после втора и ето сега пиша и роня сълзи,окайвам бъдещата нерадостна съдба на тези невинни божи създания,упреквам се за това, че наесен ги оставих да се развиват до самозабрава и да трупат запаси.Ах,Ох,........Но това е,ще ги видим в края на февруари
    Николай Василиевич я се успокой. Докато дойдат тези студове, ако изобщо дойдат, пилото което сега го имаш ще се е излюпило. Както казваш и запаси са натрупали. Какво ахкаш, охкаш? Я дръпни още една гроздова и лягай да спиш.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И при мен почти при всички кошери има пило и в тези които има пило има и подобаваш подмор. Тази зима не спряха да гледат пило, но няма какво да се направи. Края на декември пак имаше пило, температурите паднаха под -20 градуса и нямаше проблеми след това 2ро застудяване и пак нямаше проблеми. Ще има и нови застудявания нали е зима да се надяваме че и след тях няма да има проблеми, лошото е че пилото става все повече и трудно ще го греят. Цикълът на акра също не спря и накапването с ОК нямаше желания ефект при наличието на пило. Аз съм решил при следващото застудяване да затварям дъната (по рано от нормалното) и да си пия винцето (докато има) и пролетта живи и здрави ще видим какво е успяло да се пребори в динамично променящото се време.

 

 
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •