Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 25
  1. #11
    Слагайте първите питки за Коледа беее,стига сте разследвали.Поне като ги отваряте толкова много зимата, ги почерпете някой път :D

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ...Бях решил да не ги отвярям до февруари, но слушам че доста пчелари проверяват къде са кълбата и започна и мен да ме човърка...

    Ако не беше слушал другите пчелари, кога щеше да отвориш кошерите?
    Задай си въпроса защо - пет пъти и сам ще стиснеш до решаване на проблема, без да се налага някой са ти "помага".

  3. #13
    Много пъти съм го повтарял, че ако семействата са зазимени както трябва, не се налага да се отварят до края на зимата.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Е няма как всички да са големи профисионалисти. Ние лаиците си ги поглеждаме от време на време.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    Да ви питам за мнение благодаря предварително .вчера надникнах в най силният кошер от 3-те и кълбото беше отгоре на рамките в средата на 6 пити помислих си че нямат храна но днес по обяд погледнах за секунда и отгоре върху рамките имаше само единични пчели та въпросъм ми е защо така се качва и слиза кълбото при положение че температурата е била горе долу еднаква и дали това е признак да слагам питка. мерси

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Кълбото се свива и отпуска, това е нормално! Ако сте сигурни в запасите с храна, оставете ги до февруари.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Кълбото се свива и отпуска, това е нормално! Ако сте сигурни в запасите с храна, оставете ги до февруари.
    благодаря колега не го знаех.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Забелязах, че в повечето хранилки имам лек конденз, което е нехарактерно за това време на годината. С отворени дъна и горна прелка съм. Дали по мекото време и добрите запаси от прашац не са ги подлъгали да гледат пило? На всичко от горе го дават още 15 дена доста топло. Ако някой по някаква причина днес във хубавото време е размествал рамки да сподели, има ли пило?

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Сега погледнах дългосрочната прогноза за януари и първите дни на февруари. Общо взето не прогнозират големи студове, по-скоро времето ще е като през декември.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Цитат Първоначално публикувано от Лежаков Виж публикацията
    Много пъти съм го повтарял, че ако семействата са зазимени както трябва, не се налага да се отварят до края на зимата.
    е понеже гледаме различни системи кошери сигурно и технологията е различна
    ние си ги отваряме зимата особено късните отводки които не са настанени по няколко в един кошер

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •