Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 65
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    . От Ноември до средата на Февруари ,каквото ще да става не ги бъзикам.Колкото по-малко ги пипам , по- силни стават.
    И аз се придържам към това правило.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2013
    Мнения
    17
    Аз съм се подготвил със соев протеин 90% белтъчно съдържание, яйчен белтък на прах 90% и суроватъчен протеин 80%.Тези белтъчни добавки ще добавям към Apifonda. Купих си Форсапил и Форсамат.
    Единственото ми опасение е, при така приготвената питка дали няма да започнат гнилостни процеси. Обмислям варианта за добавяне на някакъв стабилизатор - примерно натриев бензоат. Някой дали е експериментирал в това направление и евентуално какви биха били минусите при добавяне на такива стабилизатори?
    За натриевият бензоат бях чел, че го препоръчват като средство за борба с АГ.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Telfera1 Виж публикацията
    Аз съм се подготвил със соев протеин 90% белтъчно съдържание, яйчен белтък на прах 90% и суроватъчен протеин 80%.Тези белтъчни добавки ще добавям към Apifonda. Купих си Форсапил и Форсамат.
    Единственото ми опасение е, при така приготвената питка дали няма да започнат гнилостни процеси. Обмислям варианта за добавяне на някакъв стабилизатор - примерно натриев бензоат. Някой дали е експериментирал в това направление и евентуално какви биха били минусите при добавяне на такива стабилизатори?
    За натриевият бензоат бях чел, че го препоръчват като средство за борба с АГ.

    Аз мисля да се набутам и да добавя към всеки 200гр мед... още 200гр мед...!!! И така два пъти в мвсеца от 01.01 нататък, докато цъфне дряна!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati

    Wink

    Аз пък мисля да сложа в питките отработено ядрено гориво.Някой използвал ли е и какво му е мнението?

    Моля да ме извините, но просто не се здържах на напъна подет от предходните постове.

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Аз пък мисля да сложа в питките отработено ядрено гориво.Някой използвал ли е и какво му е мнението?

    Моля да ме извините, но просто не се здържах на напъна подет от предходните постове.
    Ще вземат да напълнят плодника с мед от Марс.
    Малко спам,но тези миксове и на мен ми идват в повече,на пчелите може и да не е ,знам ли?

  6. #36
    Аз пък мисля да сложа в питките цялата гама Е-та които съществуват,малко ще се узоря да се снабдя,но ще си отгледам мутанти :D

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Не плачете за етата. И без това не знаете какво ви предлагат в купешките погачи.Разбира се по - добра храна за пчелите от истинския мед няма за подхранване.Другото е импровизации.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20
    Вече 15 години пълня през януари и началото на февруари малкото отделение на хранилката с мед. Февруари при добро време започвам да надрасквам по една пита през около 2 седмици и местя прашеца до пилото. За рапицата са изпълнили плодника, а за акацията преливат от пчели. Мисля, че това е по-добро от купешките глупости продавани по магазините. Всеки сам си развива технологията в зависимост от неговия район.

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от stefan_ Виж публикацията
    Вече 15 години пълня през януари и началото на февруари малкото отделение на хранилката с мед. Февруари при добро време започвам да надрасквам по една пита през около 2 седмици и местя прашеца до пилото. За рапицата са изпълнили плодника, а за акацията преливат от пчели. Мисля, че това е по-добро от купешките глупости продавани по магазините. Всеки сам си развива технологията в зависимост от неговия район.

    Точно така е колега за да вземеш, трябва преди това да дадеш! Наистина медът си е най-добрата храна за похранване, но трябва и прашец. Няколко(4-8) зимно-пролетни коктейлчета с FeedBee вършат добра работа.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Най-после реших да се запозная със споменатата FeedBee. Всичко звучи много добре докато не видиш цената, 14лв./кг. или ако си вземеш чувал 20 кг. ще е 12лв./кг. При смесване със захар 1/1 както препоръчват то си излиза направо "супер евтинко" към 10 лева. килограм питка. Като се вдигне изкупната цена на меда на 5 евро и почвам да храня само с такива питки.

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •