Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 17 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 162
  1. #71
    Ето нещо отдавна известно, на пчеларите, но явно новост за научните среди и политиката :
    http://agronet.bg/agro-news/aktualni...topanstvo.html

  2. #72
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Ето нещо отдавна известно, на пчеларите, но явно новост за научните среди и политиката :
    http://agronet.bg/agro-news/aktualni...topanstvo.html
    Тия направо откриха топлата вода....сега им остава да измислят и батерията смесител :D

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2013
    Мнения
    12

    Мистериозно изчезване на семейство!!!

    Здравейте колеги, ако някой е имал подобен проблем или знае причината... да сподели.
    Тези дни забелязах че едно от семействата е напуснало кошера. В сандъка има 4-5 пити със мед, няма пило нито търтовка. Въпросното семейство е миналогодишна отводка(майка от пчеларския в Монтана), и тази година е ваден мед от него(за последно преди 3 седмици).
    На какво според вас се дължи мистериозното изчезване, акар или нещо друго ?
    blood and honour

  4. #74
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2014
    Мнения
    12
    Цитат Първоначално публикувано от rSSzm Виж публикацията
    Здравейте колеги, ако някой е имал подобен проблем или знае причината... да сподели.
    Тези дни забелязах че едно от семействата е напуснало кошера. В сандъка има 4-5 пити със мед, няма пило нито търтовка. Въпросното семейство е миналогодишна отводка(майка от пчеларския в Монтана), и тази година е ваден мед от него(за последно преди 3 седмици).
    На какво според вас се дължи мистериозното изчезване, акар или нещо друго ?
    причината е само акар колега.

  5. #75
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Това че НЯМА ПИЛО според мене е много важно. Ако нещо стане с майката и в кошера няма маточник или пило, то тогава няма и кой да ги задържа тези пчели в този кошер. Могат просто да се разпилеят по другите кошери и без да са нападнати от акара. Поне аз така си мисля.

  6. #76
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Може да е и молец, но както винаги запитващият не дава достатъчно информация.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    А и на колко места из форума е коментирано... Например:
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=139
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2013
    Мнения
    17
    И на мен преди четири дена ми избягаха пчелите от едното оплодно сандъче. Намерих го на грозд на едно дърво на 10 метра разстояние. Причината е акар - бях забелязал, че имат и сложих ленти, но явно съм закъснял.

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    01.09.2014
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    гр. Долни Чифлик общ. Долни чифлик

    Question Синдром на празния кошер

    През ранната пролет по-точно късната зима на 2014г. ми се опразниха 96кошера.
    Пчелните семейства не напускаха на веднъж кошера в край на сметка в кошера не оставяше нито една пчеличка.Цял ден по възможност наблюдавах но не забелязах пчелите да излизат и да не се връщат.
    Предположих ,че пчелите напускат кошера предимно нощно време.
    Срещнах в един вестник една статия в която се опоменаваше ,че открита муха , която снася яйца върху торса на пчелата.Паразитите излюпени навлизат в пчелата и действат дезорентиращо или зомбиращо , както пишеше в статията.Направих доста отводки тази година , като около 20 занесах в двора си в населеното място.Нощно време около 23:00 ч. през отворения прозорец влизаха пчели в стаята и се въртяха около полюлея удряйки се в него удряйки се в тавана в стените след около 10 мин. падаха на пода и едва,едва пълзейки умираха.Наблюдавах пълзенето и забелязах ,че лявата част на пчелата крачетата не функционираха.Същото го забелязах и на лампата която имам на двора.Въпроса ми е срещал ли е някой подобно нещо и ако е желая да проведем един разговор с цел изясняване от болест ли напускат кошерите-пчелите илидруга причина не известна до сега.




  10. #80
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Това в кой край на БГ колега?
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

 

 
Страница 8 от 17 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •