Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 17 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 162
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Когато пчелите са много опаразитени, те отслабват и не могат да се справят с осите. Миналата година имах две такива загуби. Тази година сложих капани за оси и пчелите определено имаха по-малко проблеми. А така като гледам разчленените пчели, и след мишка остават такива разчленени пчели. Лоша работа, много са неприятелите на пчелите, да не кажа че и човека е в тази група.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Когато пчелите са много опаразитени, те отслабват и не могат да се справят с осите. Миналата година имах две такива загуби. Тази година сложих капани за оси и пчелите определено имаха по-малко проблеми. А така като гледам разчленените пчели, и след мишка остават такива разчленени пчели. Лоша работа, много са неприятелите на пчелите, да не кажа че и човека е в тази група.
    Ако са мишки не би ли трябвало да са нагризали и питите. По тях нямаше никакви следи. Незнам, нямам никакъв опит и само предполагам. Но толкова оси аз през живота си не съм виждал.
    Тия с горелката съм ги горил, а колко хванах с капани нямам идея. Стотици...


  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    16
    още един загубил пчелите си...от 11 кошера се облитат само 4...4 са напълно празни, с всичкият си мед....а в другите три само жужат шепа пчели...не бях подготвен с було за да ги прегледам...третирани са с варотом, купен от пчеларският магазин на пазара във Велико търново.....това е от мен от преди 30 минути...мъкааааа

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от nik_il
    още един загубил пчелите си...от 11 кошера се облитат само 4...4 са напълно празни, с всичкият си мед....а в другите три само жужат шепа пчели...не бях подготвен с було за да ги прегледам...третирани са с варотом, купен от пчеларският магазин на пазара във Велико търново.....това е от мен от преди 30 минути...мъкааааа
    Когато пчелите се облитат нее задължително всички семейства да се облитат едновременно и дали имат нужда от облитане.При мен най много се облитат семействата със късно пило.Облитането зависи и от силата на семейството,дебелината на кошера и посоката на прелката,дали са на сянка.Имам силно семейство,което тия дни изобщо не е излизало-прелката му е на север.Имам рояк настанен в пън на който стените са дебели от 4-8 см и той не облита,но са си вътре жужат мирно и спокойно.Надявам се да нямаш загуби.

  5. #35
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от nik_il
    още един загубил пчелите си...от 11 кошера се облитат само 4...4 са напълно празни, с всичкият си мед....а в другите три само жужат шепа пчели...не бях подготвен с було за да ги прегледам...третирани са с варотом, купен от пчеларският магазин на пазара във Велико търново.....това е от мен от преди 30 минути...мъкааааа
    ако това ще те успокои, 50% от 10 кошера не са чак толкова отчайващи - 50% от 200 кошера вече са сериозен удар - хората с това си вадят хляба. Не са един или двама такива - пият една студена вода и продължават.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    16
    така ще е...ще пием студена вода и продължаваме напред...но лошото е, че започва да е масова практика...в свищов тази година за първи път се случва такова нещо...

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Не е за първа година nik_il - просто колегията много трудно си признава ..... вардат репутацията, какво да се прави.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    16
    днес направих разтвор на оксалова киселина с концентрация 75/1000...през почивните дни, както прогнозират за добро време ще третирам останалите, не избягали пчели с накапване...от над 20 години съм любител пчелар, но това не се е случвало...знам и че няма все още категоричен отговор за причините...има само гадаене....

  9. #39
    С какво ги третираше досега?

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    16
    пролетта третирах с варотом, лентите сухи кано на възрастен човек кожата...есента взех от пчеларския магазин във в.търново, на пазара отново варотом...а е имало години, които не съм третирал с ленти...поставях строителни рамки...и редовно изрязвах далаците със търтиево пило...не е проблем, че съм загулбил няколко семейства..проблема е, че още няма категоричен отговор за причината...а има такава, защото познавайки ентимиологията на пчелите, никога не биха се самоубили....та това е едно от най-перфектните общества в природата...

 

 
Страница 4 от 17 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •