Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 162
  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Ако е с тази рецептата става и сега. Става и със спринцовка, както пише Вальо.

  2. #112
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от redbull92 Виж публикацията
    Добре,ще го изпробвам този метод. Благодаря ! А може ли сега да го приложа? Прочетох ,че за накапване не трябва да има пило или най-подходящо било ноември-декември.
    Дават го че убива кърлежа дето е само по пчелите. Тия кърлежи дето са по пилото си остават живи. Сърбите третират Декември. Аз лично ги пръскам втората половина на Октомври. При мен тогава няма пило. Пръскам само 1 път. И повече не ги безпокоя. Преди 2-3 години вадех дъната на 4-5 ден (имам и дълбоки дъна с вратичка отзад) и гледах какво е паднало. Вече не гледам какво пада. А пък и вече съм с други дъна. 3 или 4 година как ги пръскам, ама вече се замислям да сменя препарата. Май ще бъде догодина, най-рано.

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от redbull92 Виж публикацията
    Причината за това са акарите по неизлюпеното пило предполагам?
    Да така е
    ама при накапването е друга рецепта а на теб ти казаха рецепта за напръскване която можеш да приложиш като накапване.
    Много внимавай да не объркаш рецептите разликата е в количеството захар в сиропа.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    3 или 4 година как ги пръскам, ама вече се замислям да сменя препарата.
    Ако се прилага веднъж годишно няма нужда да се сменя препарата.(поне така твърдят разни светила)

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от redbull92 Виж публикацията
    В този кошер,както и в другите 3 имаше по 4 ленти воротом.Не смятам ,че съм закъснял със слагането им, но може и това да е фактор. Забелязах също доста маточници по питите.Моля давайте мнения !
    Кой ти каза да слагаш по 4 ленти Варотом ? Той не сваля акара, но превишената доза убива майката и семейството се разпада и следва нападение.

  6. #116
    Наблюдател
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Несебър
    А сега де... кой ми а*а в гащите ?!?! По моя преценка... Семействата бяха много силни и логиката ми беше-много пчели+много акар= повече ленти

  7. #117
    Наблюдател
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Несебър
    Тоест правя разтвора и с пулверизатор 3 4 напръсквания ? Така ли Георги 1974?

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    На опаковката на Варотома има указание за дозата. Това е отрова. Слагат се 2 ленти на 10 рамки. Винаги чети внимателно и спазвай стриктно указанията.

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от redbull92 Виж публикацията
    Тоест правя разтвора и с пулверизатор 3 4 напръсквания ? Така ли Георги 1974?
    ОК 35г , 100 г захар и 900 мл вода това е рецептата а дозата е 5мл. на междурамие като максималната доза е 50мл. на пчелно семейство.
    Може и с праскало ама трябва да внимаваш за точната доза на междурамие а и да не ти пръсне в очи и устата да не го вдишаш затова с спринцовка е по лесно да се дозира и по безопасно за теб. Трябва хубаво да се разтвори да няма утайка.
    Желателно е да се направи три пъти през 7-8-9 (различни автори -различни дни)
    ефекта на лечението ако има пило би трябвало да е около 60 % затова се прилага ноември декември (еднократно)тогава ефекта е над 90% само че тогава е в сироп вода захар1:1 и пчелите го поглъщат.

    При работа с ОК трябва да внимаваш все пак това е к-на може да ползваш маска очила и т.н.
    Този пост е редактиран от Георги 1974; 02.09.2016 в 22:18. Причина: Допълнение

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    На опаковката на Варотома има указание за дозата. Това е отрова. Слагат се 2 ленти на 10 рамки. Винаги чети внимателно и спазвай стриктно указанията.


    Много правилно.И никога ама никога не слагайте използвани ленти в пушалката

 

 
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •