Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 40
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Колега Kiril8305, извиненията ти са пресилени. Спамът в темата започва още в мнение №14. Там ако си забелязал в едно изречение присъстват повелителното "трябва" и определението "скромен опит". Това предполагам ще предизвика бурно и особено полезно развитие на темата. Впрочем, след твоя пост наистина може да се поздравим с настъпването на зимния сезон в пчеларството, най-накрая. Честито.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #22
    Цитат Първоначално публикувано от ivan103 Виж публикацията
    Колега Kiril8305 ако съм те засегнал с моя тъп въпрос моля за извинение.
    Можех да развия цяла лекцея, но педпочетох да него правя. Зададох така въпроса, че и намен мие интересно.
    Не зная просто как да ти отговоря.
    Не колега ivan 103, не си ме засегнал и няма за какво да ми се извиняваш.
    Аз се извинявам , че изобщо се обадих - обещавам да си взема поука.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  3. #23
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Колега Kiril8305, извиненията ти са пресилени. Спамът в темата започва още в мнение №14. Там ако си забелязал в едно изречение присъстват повелителното "трябва" и определението "скромен опит". Това предполагам ще предизвика бурно и особено полезно развитие на темата. Впрочем, след твоя пост наистина може да се поздравим с настъпването на зимния сезон в пчеларството, най-накрая. Честито.
    Правете каквото искате.
    Този пост е редактиран от Kiril8305; 18.11.2013 в 22:00.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Мое искуство с-с с-единјаване на пчелните семејства е да никога не с-единјавам две слаби семејства. От два сиромаха се не прави богат, но оште по голем сиромах. винаги добре е когато слабо семејство с-единиш с силно, добро семејство.
    С-с слабо семејство се прис-единјава добро семејство, когато остане без мајка, по нјакој начин.Тогава успеха е гарантиран.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Това е професионарен отговор.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Това е професионарен отговор.
    Да,но поста на Буги се отнася за пашата.А при зазимяването нещата стоят по друг начин.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    При мен практиката показа, че ако оставя някое слабо семейство да зимува самостоятелно , то загива до края на февруари. Затова вече обединявам с някое средно и не го мисля.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,днес около 12:30 светна за малко слънцето и върху два варела,където се беше задържала вода имаше поне 50 пчели, които усилено пиеха вода.Стоейки до тях имах чувството, че е пролет и все едно има много пило за отглеждане.Проследих някои от пчелите и се оказа че има и дадани и многокорпусни които ходят за вода.Като се скри обаче слънцето,всички изчезнаха.Мисля си, че някои семейства продължават да гледат пило.Не съм ги затоплял,дори тези които са с мрежести дъна още не съм им ограничил отвора,подпокривните табли са без възглавници.Мисълта ми е,че процеса се е задействал без моя намеса.На почти всички кошери съм оставил достатъчно мед - силните са с около 23кг.(пълни втори корпуси),но ако пчелите продължават с пилото,дали няма да се наложи ранно подхранване?

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И при мен пойлките са пълни с пчели, и преди няколко седмици кого махнах плочките за акара разгледах един един който ходеше най много за вода, нямаше и следа от пило.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Това беше преди няколко дни.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSCI0110.jpg‎  

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •