Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 40
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Пилците се броят на есен - пчелните семейства на пролет... Малко притеснително е да има пресни яйца през ноември, ако новоизлюпените пчели не успеят да запасят тялото си с необходимата им мастна тъкан за през зимата, а късната кармаческа дейност е изтощила(стопила) мастната тъкан на августовско-септемврийските ти пчели - то тази многочисленост която сега виждаш и те радва може да е само временна и измамна. Затова понякога е по-добре да се обединят две по-слаби семейства, така шанса да имаш едно презимувало семейство е много по-голям отколкото от двете слаби никое да не прескочи трапа на зимата. Не знам в кой район си, нито описваш приблизителната численост на слабите си семейства за да ти даваме коткретни съвети - пиша принципно как седи въпроса със мастната запасеност на зимните пчели. Иначе успех и с пожелания за нулеви зимни загуби!

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ми то есен, пролет вече са изчезващи сезони. Кой каквото правил - направил, чакаме тежката дума на Началника. Пък и да не забравяме особеното Му чувство за хумор. Аз отдавна не се притеснявам, ама съм любопитен, та миналата година /също мноого особена, ако помните/ сложих една късна ЛР отводка. Сама си прави майка, зимува на един корпус, подхранвах както другите, разширявах щадящо с изградени пити и ВО като му дойде времето. През слънчогледа - 5/пет/ корпуса.
    Абе, особено чувство за хумор, ви казвам.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #13
    Абе така е трябва да се експериментира,аз знам тези неща,които ми ги каза колега Искрен,но по стечение на обстоятелствата не можах да ги обединя въпросните две семейства.Ще видя какво ще излезе от цялата работа.Благодаря за пожеланието да ти се връща както и на всички колеги дай Боже!

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    25.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Русе
    Ако зимата е като миналата в средата на декември трябва да се подхранва това е според скромния ми опит не според литературата

  5. #15
    Цитат Първоначално публикувано от bob6666 Виж публикацията
    Ако зимата е като миналата в средата на декември трябва да се подхранва това е според скромния ми опит не според литературата
    С каква цел ако не е тайна?
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Мноого любопитно ! Ако първата ми паша е слънчоглед, мога ли да ги почна по Коледа ?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2013
    Мнения
    19
    С колко храна заземи.

  8. #18
    Извинявам се първо за спама.
    До колегите от по горните два поста:
    Колега ivan 103 по горе в поста за подхранването в средата на Декември никъде не се споменава , че такова се извършва с цел спасяване от гладна смърт на семейството.Затова и аз съм запитал с каква цел го прави колегата.
    Колега jordanov - като чета постове като вашите усещам , че започва началото на зимния период във форума.Не бързайте да ругаете хората .
    Дори и мнението на другите да е грешно можем по човешки да отговорим и да обясним на опонента си , че е в грешка.
    Като се замисля какво ще се случи из темите следващите два месеца - леле божке.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2013
    Мнения
    19
    Колега Kiril8305 ако съм те засегнал с моя тъп въпрос моля за извинение.
    Можех да развия цяла лекцея, но педпочетох да него правя. Зададох така въпроса, че и намен мие интересно.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не знам за вас, но при мен запасите са си добре.
    Сега използват по малко храна за затопляне на гнездото, нямат пило за по голяма консумация.
    Ще ги подхранвам чак края на февруари.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •