Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 87

Тема: ПАУЛОВНИЯ

  1. #71
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Нов опит за вкореняване на издънка от пауловния. Да се надяваме да не съм закъснял тази година и да стане
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20150512_180706.jpg
Прегледи:      766
Размер:	118.3 KB
ID:	4318

  2. #72
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Най лесно става от корена ако имаш дърво разравяш и режеш един корен като го правиш на парчета по 2-3 см. сееш в кофички от кисело мляко .Производителите когато извадят дърветата за продаване изрязват от корените парчета и си осигуряват посадъчен материал също и стъблото се вкоренява лесно.

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2015
    Мнения
    5
    Който сади пауловния да внимава с гризачите. Наши роднини засадиха 20 декара, сложиха и капково напояване, но не обърнаха внимание на мишките и те изгризаха както дръвчетата, така и маркучите на капковото.

  4. #74
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Някой досега, добивал ли е мед от пауловния?

  5. #75
    Наблюдател
    Регистриран
    08.02.2016
    Мнения
    2
    Аз да ви кажа моята случка с тази Пауловния. Купих едно дърво от Бриколажа за 12-13 лв , но малко след това така се случи , че от един разсадник ми продадоха още три за по 3,50 лв. Това от Бриколажа стоя,стоя и изсъхна,но другите за една година разминаха стряхата.Реших да ги преместя на мястото определено за тази цел и до като не са станали невъзможни за изваждане. И както и да е извадих ги и трите и на следващата пролет там където бяха излязоха още двайсетина и повече от останалите коренчета в земята. През миналата есен извадих и тях и залесих едно дворче и още малко еводия добавих около 40 бройки.Сега очаквам отново да излязат нови и ако стане след някое време ще имам чадтна горичка от 3 дка.

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Ето, нещо и от моя скромен опит с пауловния. Есента си закупих и засадих 4 бр. пауловнии. Пролетта всички се бяха хванали. По препоръка на продавача, преди месец отрязах всички като оставих по две пъпки над земята. С няколко отрязани парченца от стъблата реших да експериментирам. Потърсих информация от нета и намерих няколко статии за размножаване чрез стъблени резници, като този път не ползвах информация от уикипедия или билка.бг . Отрязах парченца на по 5-6 см като гледах да имат поне по две пъпчици, като едната при засаждането я оставих под пръстта. Поливах ги на няколко пъти и ги завивах с найлон. Един месец по-късно всички всичките 8 парченца изкараха от пъпките на земята листчета и започнаха да развиват стъбла. Ето и нагледно резултата към момента.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри па.jpg‎  
    Keep Walking...

  7. #77
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124

    Smile

    Може ли да ми кажете след коя година цъфти?моите тази ще и бъде трета дали ще имат поне един цвят за да го видя,да не съм пък уцелил мъжки!

  8. #78
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Щом досега не е цъфнала значи догодина. Във Варна вече прецъфтява.

  9. #79
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Цъфти четвъртата година, ако есента направи едни топчета догодина ще цъфне.

  10. #80
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2012
    Мнения
    37

    Пауловния

    Пауловния Томентоса едно от най - бързо растящите дървета, три пъти по леко от чама, не гние, не поема влага отличен дървен материал и цвета му има отличен медонос.
    Предлагам фиданки с упътване за засаждане цена 4 лв. за брой изпращам с куриер в цялата страна. тел. 0887099281

 

 
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •