Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 87

Тема: ПАУЛОВНИЯ

  1. #11
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Колеги пауловня томентоса се сади от доста години в БГ но на малки площи. Ако се огледате когато сте на разходка в градския парк можете да си съберете семена. Дървета има в всички градски градини и паркове.
    Поздрави

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Извинявам се, ако съм обидил някого, просто форумът си е за това, без лоши чувства, а и реално всеки си стои и с името и компютъра. Не искам пчеларите да се бият като "вода в бряг" от един медонос към друг, от един "окривател на толата вода" към друг!!! Мен ме радва ентусиазума на stanko1972, дори се свързах със собственика на фирмата и му предложих да се насочи и към покриване научно на медоносноса от тези дървета, имайки в предвид, че пчеларите са хора, които ще тръгнат да си търсят" бялата лястовичка" сами, както е винаги досега! А това, христо, за въшките е идея- някой внася въшки от "Унгарска акация", и след карантината си ги пуска по акациите си на пчелина и произвежда "акациев манов мед"!!!

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Пауловниите които насадих се разпукнаха.Ще видя до есента колко ще израстът.Ще се грижа добре за тях.

    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    65
    Аз засях 30-на дръвчета пауловния и сложих с 3 кошера там.

    някой ако иска, имам хубави дръвчета за засаждане в саксии.
    могат да се засаждат цяло лято

    Имам разсад пауловния, еводия и мелиа- 4лв бройката.


  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    http://www.youtube.com/watch?v=WHtH5hJCtrE&feature=player_embedded#!
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    31


    е това са моите пауловний[/url]

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Е тази пауловния кой сорт е точно и от къде може да се снабди човек.

    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Това е Пауловния Томентоза .В интернет има много обяви вече е има в доста разсадници, бързоразтяща и медоносна.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Станко, Приятелю, на Марти в двора има една такава пауловня - само че е сорт ЕЛОНГАТА. Изглежда по същия начин както е на твоята снимка. А сега ми кажи каква е разликата между ТОМЕНТОЗА И ЕЛОНГАТА.
    Аз зная, че и двете цъфтят, но едната е по-елегантна и става доста висока, а другата е по разклонена. Но това, явно след 3-тата година става ясно.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Станко, Приятелю, на Марти в двора има една такава пауловня - само че е сорт ЕЛОНГАТА. Изглежда по същия начин както е на твоята снимка. А сега ми кажи каква е разликата между ТМЕНТОЗА И ЕЛОНГАТА.
    Аз зная, че и двете цъфтят, но едната е по-елегантна и става доста висока, а другата е по разклонена. Но това, явно след 3-тата година става ясно.
    Здравей приятелю.Наистина имаш основание.Разликата между двата вида пауловнии е че Елонгата расте малко по-бързо и на високо и за това се използва за полезащитни пояси, докато Томентозата расте по-разклонено и по-трудно тръгва развитието и.Поне при мен е така.В началото доста си приличат.Имам и от двата вида.В расадника където взех моите на Томентозата листата изглеждаха по-правилно изразени доката на Елонгатата по-сбръчкани.На снимката, която колегата е пуснал по-горе съм склонен да смятам че е Томентозата, макар че може и да греша.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •