Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 23

Тема: АЛБИЦИЯ

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цъфти ли албицията във вашите райони тази година?
    В софийско масово забелязвам, че тази година не цъфти.

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    При нас не е спирала.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    2
    Подходяща ли е албицията за засенчване на кошерите ? Забелязах тази година че Албицията започва да се разлиства по-късно от другите дървета. Така ще има добро напичане през пролетта и приятна сянка през лятото. И най-важното за мен че няма плодове които да цапат.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Да,става но сухите цветове лепнат и цапат много.Най добре, ако ще сееш е акация.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Албицията не издържа зимата голяма надморска височина.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Албицията у нас все пак ще цъфти. Започнаха да се оформят цветовете. Доста късно тази година в сравнение с други.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Тук е нацъфтяла, а по - силните дървета прецъфтяха и санаправили вече шушулки.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Имам останали семена от албиция. За района на София, който минава покрай Кривина и има желание да си ги засее, да заповяда да му ги дам.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Колеги, освен Бате Юри и Кандо - някой виждал ли е пчели по албиция? Аз, друго освен мухи и мушици досега не съм виждал... А още едно време до гимназията имахме две дървета и оттогаз съм почнал с наблюденията, сега градът е пълен по дворове и градини и аз все гледам и няма и няма... Навсякъде го водят медонос, аз ли не знам къде да гледам, кога... Миналата есен с голямо бъхтане извадих две големи издънки че не си бяха на мястото и ги сложих пред работата - хванаха се пущините и поне десет пъти съм им наливал по една кофа - ама сега като гледам какво става по софората и какви пичове има около нея направо ме хваща яд...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Колеги, освен Бате Юри и Кандо - някой виждал ли е пчели по албиция? Аз, друго освен мухи и мушици досега не съм виждал... А още едно време до гимназията имахме две дървета и оттогаз съм почнал с наблюденията, сега градът е пълен по дворове и градини и аз все гледам и няма и няма... Навсякъде го водят медонос, аз ли не знам къде да гледам, кога... Миналата есен с голямо бъхтане извадих две големи издънки че не си бяха на мястото и ги сложих пред работата - хванаха се пущините и поне десет пъти съм им наливал по една кофа - ама сега като гледам какво става по софората и какви пичове има около нея направо ме хваща яд...
    Моята е в средата на пчелина. Тази година изключително силно ухае, но пчели няма.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •