Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47

    НЕЗАХАРОСАН МЕД

    Здравейте,
    Нов съм в този форум. Не съм пчелар (засега), но гледам много позитивно на пчеларството. Искам да попитам меда от кои растения не се захаросва. Тъста ми е пчелар и е произвел това лято мед който не се е захаросал до ден днешен. До колкото знам въпросната партида не му е първо цедене за това лято, което почти изключва вероятността да е акациев. Според него тази година пчелите са изпуснали акациевата паша, тъй като времето е било хладно. Цеденето е станало някъде в средата на лятото. Района е Североизточна България - гр. Тервел.
    П.П. По образование съм дендролог, познавам доста растения и ми е интересно да науча гледната точка на пчеларите. Благодаря ви предварително.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Почти всяка година вадя мед от резене.Той не се захаросва но стои много гъст,почти като грес а и цвета наподобява на същото.За друг мед да не се захароса по това време,не зная.Остава възможността да е изваден много рядък т.е не узрял но не ми се вярва.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Аз извадих мед от акацията и липата тази година, и още не се е захаросал, но не означава, че няма да се захароса. В интернет пространството има много материали и статии за това при какви условия на съхранение меда се захаросва по бързо и при кои по-бавно. Мисля, че и вашия мед ще се захароса след време.Макар, че дебатите по тази тема е по- добре да ги водим в пчелни продукти.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    ще кристализира. Меда който вадя от планината кристализира много бавно. Едва сега започва леко да помътнява. Кристализацията зависи от съотношението на захарите в меда.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Благодаря за отговорите. По последна информация медът е ваден през септември и най-вероятно е от магарешки бодил. Наистина ще кристализира, но все още не бърза. Знам само, че на вкус е много хубав.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •