Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 36 от общо 36
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Въпреки "смешните" неща, които ражда моята глава, факт е че се движа напред, и то с големи стъпки. Майкопроизводителния монопол е факт, и с него трябва да се борим с всички средства. Ако форума и Бонев не ми помогнат, ще продължа борбата сам. Ако разумните доводи не помогнат, значи трябва да се измислят още по-разумни - например пари. Ако с пари не стане - значи ще трябват много пари. А с много пари могат да се направят много неща - просто си оставете въображението да работи.

    Аз опитах по лесния начин - поисках среща с доцента и той се съгласи. Отидох на срещата и в продължение на 4 часа си говорихме и обсъждахме един или друг аспект от кандидатстването и от изискванията. В процеса на срещата имаше и моменти, когато на един или друг представител не му издържаха нервите и аха да се изпокараме като кучета, но най-накрая се разделихме като добри приятели. Да но дотам. Дадоха ми надежда, че за няколко месеца нещата могат и да се получат (в началото ставаше въпрос за години), но това си остана дотам. Уж трябваше в близко време да дойдат лично да ми разгледат пчелините, но това близко време много се удължи. Аз си преставях 1-2 седмици, но не знам дали те не са си представяли 1-2 години.

    Така или иначе вече осъзнах, че явно с добро няма да го бъде. С разумни доводи - също. Има няколко кофти момента в техните изисквания, които не можахме да ги оспорим с разумни доводи. Например накараха ме да пребоядисвам хиляди кошери. Накараха ме да дам над 20 000 лева за някакви безсмислени изследвания. Накараха ме коренно да си реорганизирам всички пчелини, като раздалеча кошерите на 5 метра един от друг. Така ще унищожа направени стойки за над 20-30 хиляди лева и трябва да ги изграждам отново. Обясниха ми, че такса трябва да плащам за всеки един мой кошер, независимо от това че майки или отводки ще правя само в 1-2 мои пчелина. Никакви разумни доводи не помогнаха по време на разговора. Явно тези хора сами си вярват в това, което го приказват. А истината е друга - ЗЛОУПОТРЕБА С МОНОПОЛНО ПОЛОЖЕНИЕ по поне 4 от 7-те точки, ясно описани в Закона за защита на конкуренцията.

    И ето ме сега върл привърженик на свалянето на този монопол. Пак бих отишъл в тяхната асоциация доброволно да стана производител на тяхната майка. Искам обаче това да го направя ДОБРОВОЛНО, ако майката им наистина е добра и ако с мен се отнасят така, както е редно в пазарната икономика. А в нея потенциалните клиенти, от които ще се смучат пари, се посрещат топло и на тяхното желание се реагира бързо и точно. Ако тяхната асоциация беше поставена в пазарни условия, при появата на нов клиент те трябваше да си счупят краката да го ухажват, а не да се мръщят и да ми говорят, че процедурата по приемане може да трае месеци и години.

    Аз искам в България да има няколко алтернативи на майки и майкопроизводителни асоциации, за да има човек избор, ако иска да се присъедини към някоя от тях. Съгласен съм да изпълня всякакви изисквания, стига те да са разумни. Когато обаче изискванията ги определя монопол - за разума трябва да забравим.

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Когато гледах репортажа за протеста и се регистрирах очаквах да видя обединение в пчеларските редици. Сега все повече разбирам, че такова животно нема. Г-н Матеев говори като бизнесмен, който дали ще смени един монопол с друг времето ще покаже. Ние по-дребните (както и по-едрите) пчелари определено бихме се радвали на субсидиране на пчелно семейство. Това би дало възможност да си купим по-добър инвентар, да си обособим помещения, където да си вадим меда и т.н. Затова бих подкрепил следващ протест независимо от коя маститна (те явно всички са такива) пчеларска организация ще бъде яхнат. В крайна сметка всеки си гледа от собствената камбанария.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Преди много време пръв те предупредих, че ще се сблъскаш по този идиотски начин с легалното майко производство и за съжаление съм се оказал прав. Ходил съм в пчелина на доцента и ако е поставял такива условия за теб то определено за него не важат. Аз за сандъците му да не говорим.
    Стискам палци на Бонев днес и съм готов ако се наложи да пътувам в близките дни за да окажа съдействие или подкрепа ако е необходима.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    В същност протеста имаше някакъв успех. Накара Ганчо също да подаде заявление за отпускане на деминимис. После да обяви че е намерил пари. Сега остава да се разбере, дали наистина ще се намерят пари, защото касичката отдавна е опоскана и не достигат едни милиарди за да се угоди на поне част от искащите.

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Г-н Бонев,по повод откриването на паметника на пчелата на 13.11.2013 очаква ли се събитието да бъде продължение на протеста пред министерството?Ако е така,къде и от колко часа ще се проведе?

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Що за идиотизъм Паметник на пчелата? Значи го погребаха сектора вече и остават паметници в негова чест. Сигурно и с пари от програмата е изработен. Ако е така инициатора на това начинание си за ..............

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •