Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 36
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Е браво на г-н Ганчо, то сигурно няма организация, която не е напъплил. То с такива "браншовици", врагове не ни трябват. Колегата е прав - браншовите организации да се побликуват във форума и да кажат кога и как пчеларите ще имат общ интерес и ще застанат заедно да отстояват правата си.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Kiril8305 Много бързо си промени написаното в поста. Притесняваш се от това, което си написал да не наруши някакви етични норми или промяната не е направена от теб?
    http://talkoven.onlinerechnik.com/du...86%D0%B8%D1%8F
    Колкото повече хора се преборят с тези мисли, токова повече има шанс децата ни да живеят в нормално общество.
    Този пост е редактиран от Niki1313; 27.10.2013 в 20:54.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    МОНОПОЛА - там работата е повече от ясна - защитават го само няколко човека - тези, които са облагодетелствувани от него. Те обаче се броят на пръстите на едната ръка. Нима сме толкова глупави и беззащитни, че да не можем да се справим с тях. Още повече че европейското право е на наша страна. Антимонополното законодателство - също. Според мене преобладаващата част от асоциациите също са против тази монополна структура. Ние само трябва да ги подкрепим и да извадим достатъчно на брой доводи, за да съборим тази вече клатеща се структура.
    Изобщо не съм съгласен, че се броят на пръстите на едната ръка- дори като чета хората в работната група- са повече от пръстите на двете ръце! Има страшен кофликт на интереси и г-н Бонев ще го разбере скоро, предполагам дори ще е по-трудният начин. Препрочитайте писаното от Скутелатар от днес , 9 ч., защото е истината 1 към 1 !!! Нужни са Ви юристи с познания за "европейско право и антимонополно законодателство", няма да стане с "доводи" да се решат нещата срещу "тази вече клатеща се ктруктура"! Както пише Скутелатор- "закон на джунглата" И аз ще напиша- Докога? И тук да напиша, че на друго едно място остана като глас в нощта- първо трябва да се проведе единно браншово- изборно събрание и да реши как да се отстояват пчеларските интереси, второ- част от тези "председатели" не представляват повече от десетина свои роднини и приятели, това е- преследват и достигат свои фирмени цели- как да откраднат едни европейски пари и трето- да сте чували зърнопроизводителите да имат програма за "популяризиране на житото, царевицата, слънчогледа и качамака"!

  4. #24
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Kiril8305 Много бързо си промени написаното в поста. Притесняваш се от това, което си написал да не наруши някакви етични норми или промяната не е направена от теб?
    http://talkoven.onlinerechnik.com/du...86%D0%B8%D1%8F
    Колкото повече хора се преборят с тези мисли, токова повече има шанс децата ни да живеят в нормално общество.
    Да , бързо си промених писанията - все пак децата ВИ може би четат и те този форум с вас , и не искам да ви питат кой простак го писа това.(въпреки, че е живата истина де - радвам се , че все пак си успял да го прочетеш докато го редактирам)
    Как да интерпретирам редактирания си пост ........... нека бъде така вижте Гърците как протестираха за да отстояват правата си и вижте ние как го правим - какво постигнахме ние с хора ,ръченици , дудуци , гайди , китари и т.н , а какво постигнаха те след като ометоха и подпалиха всичко след себе си при портеста.
    Дали , сякаш Гърците ги взеха на сериозно , а нас ни сметнаха за путьовци дето тропат и свирят и хора играят , пък на края на месеца мухлясъл хляб ядът.
    Като ще е гарга да е рошава.
    Моля да ме извините за просташките изрази, но просто не успях да се въздържа, ще разбера ако решите да ме наругаете публично.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    А ние се оплакваме, че няма, кой да се грижи за нас.

    Пчеларски организации в Германия - 6
    Пчеларски организации в България - 9

    Пчелари в Германия - 88 500
    Пчелари в България - 40 000

    От тази статистика става ясно, че положението с пчеларството в България е по-добре от Германия, защото повече организации се грижат за по-малко пчелари.

    Иди ми да запея, като колегата jordanov "Имаах баба му".
    Грешиш Пчеларите в БГ вече са под 19 000

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Евгени, Толкова си прав, че чак свят ми се вие като си помисля, че във вторник ще трябва да се изправя сам срещу дузина кръвожадни вълци и да им кажа стига. И всичко това добре аргументирано. Няколко дни се ровя в европейските регламенти, директиви и решения. В крайна сметка с малко помощ от място, където най-малко съм очаквал намерих сламките за кото да се хвана. Дори намерих документ, в който е записано следното:
    1. Държавите-членки разрешават вноса на пчели (Apis mellifera и Bombus spp.), съгласно Директива 92/65/ЕИО, при спазване на следните условия: .....
    Като това се касае за внос от трети страни извън ЕС.
    А тука МЗХ (считайте ГГ и ПП)предлага да ти унищожава пчелина ако внесеш майки.
    Имам чуството, че пчеларството се ръководи от напълно неграмотни хора, нищо че са се закичили с една камара титли пред името си.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Имам чуството, че пчеларството се ръководи от напълно неграмотни хора.
    Същото ми го каза преди години на едно Плевенско изложение участник в тогавашните и виждам и в сегашната група. И други неща каза, но за тях друг път. Придържайте се към европейските закони- ако там е разрешено вноса на майки, как така ще Ви рекетират с палежи!? То, както е тръгнало групата може и да предложи и палежи на пчелари- майкопроизводители "внесени" от Европа! Лошото в случая е, че каквото излезе от групата като закон на 99% ще се гласува и ще мине пред депутатите и тогава и Европа да ни съди...срам! Вчера Скутелатор писа, че такъв бил "закона на джунглата", там по-силният надвива над по-слабият, а сега по-ми отива израза "вълчи времена" - има само "кръвожадни вълци" и овце, овчаря отдавна е хванал Терминал 2 и навярно е в ....джуглата!

  8. #28
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Те ще си направят закона така както им отърва, нищо че е в противоречие с една камара европейски директиви (което превръща автоматически първия в незаконен). Какво най-лошо може да стане ( ЕВЕНТУАЛНО) - ми да осъдят държавата. ГОЛЯМА РАБОТА, глобата ще я плати данъкоплатеца, няма да дойде от крадените пари на Ганчо2 и Пламен3 я. Старата схема - крадеш от народа, после съдят държавата че е позволила това да се случи, народа пак плаща, а ти излизаш ухаещ на рози от цялата работа.

    На тях им е пределно ясно че всяко хубаво нещо си има край, но няма да пуснат кокала доброволно ( докато Европата или съдебно решение не ги принуди). Какво стана с наредбата за директни доставки - съда я отмени, те пак си я гласуваха и пак я приеха. Дали ги интерисува кое е правилно и кое не?
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не съм сигурен, че има чак толкова много на брой различни искания. Много са на брой хората и това прави много на брой мненията как да се разреши един или друг проблем, но от друга страна проблемите са сравнително малко като бройка. Аз лично бих разделил проблемите, а не хората:

    Проблем 1 - Монополно положение на измислената Българска пчела и грижещата се за нея Майкопроизводителна асоциация.
    Проблем 2 - Как да се разпределят субсидиите и кой да отхапе най-голямо парче от баницата
    Проблем 3 - Стандартните пчеларски проблеми, свързани с конфликта пчелари-арендатори, болести, взаимоотношения на пчеларите с държавата и т.н.

    Тези 3 проблема формират 4 големи групи лобита:

    1. Държавата - тя иска да владее и да контролира всичко. Иска бюрократизиране на колкото се може повече аспекти от пчеларството. Тя се явява основен враг на всички пчелари и според мене в борбата с нея всички пчелари и всички организации сме единни.

    2. Майкопроизводствения монопол - ами според мене той е сам в битката срещу всички други организации и пчелари. Просъществувал е толкова дълго просто защото досега никой не се е осмелявал да поведе някаква борба или борбата се е водела поединично.

    3. Лапачите на субсидии - ами май повечето пчеларски сдружения са създадени именно с цел да докопат своето парче от баницата. Това обаче мене не ме притеснява. Пчеларските субсидии поначало са смешни на фона на всички останали суми, които се раздават по европрограмите. Който пчелар не е поискал, той не е кандидатствувал по някоя друга програма, където при добър проект лесно се раздават суми до 200 000 EUR на фирма.

    4. Последната най-голяма група са ВСИЧКИ ПЧЕЛАРИ, независимо дали членуват или не в някое пчеларско сдружение. Тази група хора имат общи интереси и най-важния от тях е БОРБАТА С ДЪРЖАВАТА за ПОДОБРЯВАНЕ НА ЗАКОНОДАТЕЛСТВОТО. По това направление почти всички ръководители на сдружения наистина са на наша страна и наистина защитават нашите интереси. Всъщност те защитават своите си интереси, но те се припокриват с нашите.

    Според мене ако изоставим субсидиите (нека който иска да се трепе за тях), за нас остават два големи проблема - ДЪРЖАВАТА и МАЙКОПРОИЗВОДИТЕЛНИЯ МОНОПОЛ. Няма как за тези два проблема да има 100 различни мнения или 100 различни решения.

    ДЪРЖАВАТА - ами всички сме против нея. Всички сме пчелари и ако приемем, че шефовете на асоциации са също пчелари, ами че те тогава наистина ще защитават нашите интереси. Ще го правят по различен начин, но ЩЕ ГО ПРАВЯТ !!!

    МОНОПОЛА - там работата е повече от ясна - защитават го само няколко човека - тези, които са облагодетелствувани от него. Те обаче се броят на пръстите на едната ръка. Нима сме толкова глупави и беззащитни, че да не можем да се справим с тях. Още повече че европейското право е на наша страна. Антимонополното законодателство - също. Според мене преобладаващата част от асоциациите също са против тази монополна структура. Ние само трябва да ги подкрепим и да извадим достатъчно на брой доводи, за да съборим тази вече клатеща се структура.
    А бе аз сега се загледах на спокойствие, ама големи глупости сте написали тука бе , г-н Матеев. То досега се е било шоу, ама още не съм чувал някой пчелар да е обявявал война на държавата. Вие ли сте първият ? Я вижте хората надолу какво са написали и вземете си напишете едно опровержение на тоя вашия коментар, че съвсем смешно почна да става тука...

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    ... едно опровержение ....

    Наборе ще напише и повече,но да мине поне година-две.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •