Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 60 от общо 60

Тема: Кошери

  1. #51
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Микрокристалния восък - от Симан, Казанлък. (не знам дали още имат, но ако нямат могат да поръчат). Разрежда се 50:50 с парафин (понеже първия е по- скъп), него може и от Стара Загора.

    Микрокристалния восък добавя към парафина по-висока точка на топене (прокапване), не искате лятно време като кошерите се напекат от слънцето и духне малко вятър да станат целите в кал и прахолях, и по-добро проникване в дървото (чистия парафин прониква само няколко мм навътре, докато микрокристалния восък е със финна структура и прониква до 2,5 см), което пък означава по-голяма трайност на импрегнирането и по-добра защита от гниене.

    Извинявай за корекцията, но вероятно имаше в предвид IR лъчите, като виновник за загравянето.

    Не съм сигурен, тук ти си специалиста.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #52
    Благодаря за отговора.

  3. #53
    Не се блъскайте има за всички.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSCF0471.jpg‎   DSCF0468.jpg‎  

  4. #54

    Лежак 18 гаранция 40 години.

    Лежак 18 гаранция 40 години.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSCF0483.jpg‎   DSCF0482.jpg‎  

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Я пак опитай да познаеш гаранцията.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  6. #56
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Я пак опитай да познаеш гаранцията.
    Ти пък какво разбираш кошера е напоен/импрегниран с пчелен восък.От такива разбирачи като теб с по 5 семейства се скапа тоя форум.

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Пич, много се изсилваш. Явно са ти малко поръчките, щом толкова на често пускаш обявите. Бъди по скромен със хвалбите. Клиента е този, който трябва да дава мнение за изработката ти.
    На мен специално не ми харесват тези обгаряния на дървото, обикновено външно обработените кошери прикриват разни дефекти.
    Просто изказвам мнение.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #58
    Това е последната снимка тук и последният ми пост като много други хора.А Евгени колкото до моите обяви и поръчки нека аз мисля за тях ти нещо процент ли искаш че се в моите обяви пишеш.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    НЕ, нищо не искам. Просто не се стърпях да отговаря на тона ти от предишния постинг. Трябва да се научиш да търпиш критики и да се вслушваш в препоръките.
    Помисли реално - както и да си обработил кошера, няма как да му дадеш гаранция - 40 години , или искаш да кажеш - "Гаранция-Франция".
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Гена, не се хаби.Просто поредния хвали - пръцко.Ще му кажа на този галош ,да не прибързва с изводите, щото глупака сам се показва, без да го дириш.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •