Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 22 от общо 22
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Смятам да третирам с оксалова като застуди.Пчеларствам в района на Созопол.
    В Созопол да не ги водите още на плаж . . .Шегувам се,хич не ги чакай повече при толкова видим акар,третирай и то с по концентриран разтвор,има таблица в темата за ОК.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Днес ги гледах че са свалили банските,ама още носеха прашец от глухарчетата.Тези дни ще ги обработя.Догодина ще пробвам рецептата на скутелатор за пръскане с пулверизатор.Изобщо не искам да ги третирам със синтетични препарати.Покрай лозарството се убедих, че инсектите са много приспособими към химикалите, а акарите също са инсекти.Агрономите имат едно мото общо за всички - щом не става с една доза,слагай двойна!Докато се усетиш,се оказва че пръскаш с тройни дози и пак няма ефект - става въпрос за лозарство.Проблема при мен е,че нямам толкова опит с алтернативни методи срещу акара,а същевременно ме е страх да не загубя някое семейство и все още ползвам варостоп.Ползвам и екостоп и смятам че има ефект спрямо акара,ноо страничните му ефекти също не са за подценяване - налитания,кражби,бой, а по този начин се разнасят и болестите.От лозарството съм се убедил,че гъбичките и инсектите не могат да развият устойчивост към средства,чието действие е по просто и така да се каже са добити по елементарен начин - имам в предвид медния окис и сярата.Ползват се от десетки години и няма развита устойчивост,а новите пестициди - леле мале,през три години ги сменят като паста за зъби.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •