Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    30.07.2013
    Мнения
    23

    Рамки за кошери от липа

    Продавам липови рамки за кошери.
    Несглобени прави – 0,40 лв/бр
    Прави, сковани – 0,47 лв/бр
    Прави, сковани, с рутов разделител – 0,54 лв/бр
    Прави, сковани, с рутов разделител и обтелени с такер(скоби) – 0,65 лв/бр
    Прави, сковани, с рутов разделител и обтелени (хоризонтално нанизана тел, през странични отвори) – 0,72 лв/бр
    Прави, сковани, с рутов разделител и обтелени (хоризонтално нанизана тел, през странични отвори). На отворите са поставени матални кабзи – 0,85 лв/бр
    0887 861 255 – Пламен, Русе

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Здравей, имам сериозен интерес.
    Тази цена за всички размери ли е?
    Поддържаш ли постоянна наличност? Ще ми трябват 300-400 броя, но малко по нататък във времето.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Никъде в обявата не видях думичката "залепени". Ако дъсчиците на една рамка не се залепят, скоро рамката от правоъгълник се превръща в ромбоид. Този проблем ме принуди да лепя моите рамки преди да ги зачукам, но това е трудоемка операция, която увеличава себестойността. Иска си няколко шаблона и време за изчакване лепилото да изсъхне. Лично мое мнение е, че ако една рамка не е залепена, нейното качество е "куча марка".

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Никъде в обявата не видях думичката "залепени". Ако дъсчиците на една рамка не се залепят, скоро рамката от правоъгълник се превръща в ромбоид. Този проблем ме принуди да лепя моите рамки преди да ги зачукам, но това е трудоемка операция, която увеличава себестойността. Иска си няколко шаблона и време за изчакване лепилото да изсъхне. Лично мое мнение е, че ако една рамка не е залепена, нейното качество е "куча марка".
    За да се превърне в ромбоид рамката, или заготоката не е качественна, или при обтелването, някой си е "оставил ръцете". Повечето хора работят с най-обикновено сковани рамки на по 10 и повече години и нямат такъв проблем.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    По принцип добре скованите рамки не се кривят. Аз слагам скоби 32мм по две на всяка сглобка и по една отгоре т.е 10 скоби на рамка. Трябва много зор за да стане ромбоид. Ако скобите не са поне 3 пъти дебелината на летвата вече е друг въпрос.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    добре направената рамка и без лепило държи,показва го практиката

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    12.09.2011
    Мнения
    2
    Здравейте, пазарувал съм от колегата заготовки за кошери. Искам да ви уверя че е коректен и отговорен човек. За качеството на рамките немога да взема отношение, но базираики се на моя опит би трябвало да е добро!
    Д.Цеков - Видин

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    5
    Говоря от личен и професионален опит - аз съм дърводелец. За да е качествена една рамка трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се залепи.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Добре де, защо зас.ахте на човека темата?
    Има си форум "рамки и основи", направете си тема "за и против лепенето преди сковаване на рамките" и всеки за се "из'оди" по въпроса...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    30.07.2013
    Мнения
    23
    Зравейте,
    Предполагам, че първо е редно да Ви се представя. Казвам се Пламен Минев, гр. Русе, на 38 г., пчелар от 20 г.
    Управител съм на голяма печатница в София, като основно занимание.
    Съсобственик на "Пчеларски център Русе" заедно с д-р Ивайло Христаков.
    Пчелар, с над 350 семейства и любител на нетрадиционните пчеларски практики. Това е един от пчелините ми:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Untitled-1.jpg
Прегледи:      525
Размер:	1.81 MB
ID:	353

    Относно производството -
    - количествата са лимитирани - ще произведа около 60 000 рамки, до декември. От януари до март произвеждаме детайли за кошери.
    - произвеждаме и трите размера, както и специални, по поръчка.
    - начина на сглобяване и обтелване на рамката се определя от клиента.
    - може да са лепени (с Henkel Moment glue).

    Причината за това късно включване във форума е физическата липса на време.

    Надявам се да съм бил изчерпателен.
    Поздрави,
    П.М.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •