Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 41 ПърваПърва ... 3038394041 ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 408
  1. #391
    Основите, за които говори Цветан в Пчеларски Център Русе, с ъгъл 95 градуса ги правят в Русе. Пчеларски Център Русе са купили машина и те ги произвеждат. Работят и на ишлеме. Ние тази година при тях си дадохме восъка да ни го направят. Искат да са поне 100-тина кг и вземат по 12 ст на основа.

  2. #392
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Аман от джендъри - производители. Писна ми да режа основи, няма ли кой да им даде размер на рамката.Смених производитрля, че ги прави дълги, новия пък ги прави широки. Циганска работа.

  3. #393
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Едни лепят със шпорче и къси им идват.Други имат шлиц на горната летва и пасват.Други ги лепят със ток,ама и шлиц нямат.
    Угодия няма!

  4. #394
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аман от джендъри - производители. Писна ми да режа основи, няма ли кой да им даде размер на рамката.Смених производитрля, че ги прави дълги, новия пък ги прави широки. Циганска работа.
    има,има и в Бургас. Да не те цака дърводелеца,че мен така 2 години ме ебава и спорим за едни 5мм,ама понякога и за еФтиното плащаме скъпо
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #395
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аман от джендъри - производители. Писна ми да режа основи, няма ли кой да им даде размер на рамката.Смених производитрля, че ги прави дълги, новия пък ги прави широки. Циганска работа.
    Събирайте си восъка и си правете основите от него точно по размер. Най-доброто за вашите пчели.

  6. #396
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Канал на горната летва, тинтири- минтири.Ако основата не е до летвата и има луфт не е проблем, но когато не влиза в габаритите на рамката е гадост. Е колко е рамка ДБ, че основата е широка 270 мм.?

  7. #397
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Каквито клиентите, такива и търговците. Прави си ги сам, да ти е мирна главата. И на мен ми е писнало да се разправям, но в крайна сметка угода няма. Има и пластмасови, ако искаш карай на тях!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #398
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Каквито клиентите, такива и търговците. Прави си ги сам, да ти е мирна главата. И на мен ми е писнало да се разправям, но в крайна сметка угода няма. Има и пластмасови, ако искаш карай на тях!
    Разни хора, разни идеали!

  9. #399
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Разни хора, разни идеали!
    Абе идеали чак. Едните ползват канал, другите не. Едните обтелват хоризонтално, вторите вертикално,третите диагонално, а четвъртите хем хоризонтално- хем вертикално! Ако ги питаш всичките защо, много малко ще дадат смислен отговор. Обаче всички мрънкат качествено и то така все едно някой им е виновен, че са станали пчелари! Инвентар се трупа зимъска, а не като текне нектар! На всички да е ясно- пчеларството е скъпо хоби!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #400
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Каквито клиентите, такива и търговците. Прави си ги сам, да ти е мирна главата. И на мен ми е писнало да се разправям, но в крайна сметка угода няма. Има и пластмасови, ако искаш карай на тях!
    Ха-ха, аз пиша за производители, ти нали си само търговец. Аз като съм крив клиент, това пречи ли да се спазва някакъв размер от производителя. К...ли.

 

 
Страница 40 от 41 ПърваПърва ... 3038394041 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •