Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 41 ПърваПърва ... 31394041
Резултати от 401 до 408 от общо 408
  1. #401
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ха-ха, аз пиша за производители, ти нали си само търговец. Аз като съм крив клиент, това пречи ли да се спазва някакъв размер от производителя. К...ли.
    А сега де, размера има ли значение?
    За мен е без значение, стига да е в излишък. Кофти е, ако размера на основите е с недостиг. Ползвал съм основи от къде ли не и винаги съм изрязвал части от тях. Идеални неща няма бре Чанко. Каквото, таквоз. Ей градския ти работи с пластмасови, там пък проблема е с развалянето - стържеш като замаян. А де!?

  2. #402
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Баси и джендърите. А ,аз се чудя що тъй.

  3. #403
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси и джендърите. А ,аз се чудя що тъй.
    Ето за това.

  4. #404
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Попаднах на колега, който си прави основи, но без шестоъгълния отпечатък на килийката, само във формата на гладък лист. Сега се сетих за това видео и съм решил да пробвам. Има ли колеги, които са го тествали и могат да споделят, как протича градежа?

  5. #405
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2013
    Мнения
    21
    Ето Мегастарател е пробвал.https://youtu.be/SQsXo0W8WRM

  6. #406
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от parvev Виж публикацията
    Ето Мегастарател е пробвал.https://youtu.be/SQsXo0W8WRM
    Явно не е много удачен вариант, мислех да пробвам и аз, добре че сподели! Може би ако се поставят заедно със строителна рамка ще е по-добре и все пак едва ли ще има значителна разлика, която да си струва занимавката...

  7. #407
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Явно не е много удачен вариант, мислех да пробвам и аз, добре че сподели! Може би ако се поставят заедно със строителна рамка ще е по-добре и все пак едва ли ще има значителна разлика, която да си струва занимавката...
    По принцип има начин да ги накараш да градят работнически килийки, дори и без основа, но не си заслужава заигравката. . Вчера изрязах една такава строителна рамка, от която чаках да се излюпи пилото - пчелно.

  8. #408
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ... Може би ако се поставят заедно със строителна рамка ще е по-добре и все пак едва ли ще има значителна разлика, която да си струва занимавката...
    Мда, май така излиза. Ето продължението на клипа. Значи колегата сложи цял корпус със строителни рамки и гладки основи и резулатът е само на една пита предимно търтеево. В другите пити преобладават работническите килийки, но не на 100%.
    Перфекционизмът е само в нашите глави, за пчелите идеалната рамка изглежда по друг начин. Тези основи са добро средство за регресия и в крайна сметка да оставим пчелите да градят това, от което имат нужда. Не виждам, защо да не се прави от чисти любители, които не треперят, какви ще са добивите. Аз ще го пробвам, хем ще си ползвам моя восък

    Този пост е редактиран от zx7r; 17.06.2019 в 20:10. Причина: Едит

 

 
Страница 41 от 41 ПърваПърва ... 31394041

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •