Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 41 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 408
  1. #21
    Цитат Първоначално публикувано от ivko
    Колеги от каде мога да си закупя евтини основи за ЛР ???
    Колега , трябваше да споделиш теб каква цена те усторойва за да ги наречеш евтини?
    Колкото до Гръцките основи миналата година мой приятел на Добричкия панаир си закупи от тях като по евтини , но после сподели с половин уста , че не е останал доволен.
    Иначе както съм казвал и преди изключително съм доволен от восъчните основи на този човек. http://petko.penchev.info/wax.html
    Поздрави.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865

    гръцки основи

    На кои основи викате гръцки? По какво се познават, че са гръцки? На изложението в Плевен не забелязах такива основи.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2011
    Мнения
    5
    Кой основи са дебелите 72гр.или 94гр.Става въпрос за ДБ http://petko.penchev.info/wax.html

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция

    Re: гръцки основи

    Цитат Първоначално публикувано от valaz
    На кои основи викате гръцки? По какво се познават, че са гръцки? На изложението в Плевен не забелязах такива основи.
    На BeeHome
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #25
    Цитат Първоначално публикувано от bobibr
    Кой основи са дебелите 72гр.или 94гр.Става въпрос за ДБ http://petko.penchev.info/wax.html
    С тая питанка направо ме уби.Ами дебелите са 94гр. :D

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2011
    Мнения
    5
    Така и аз предположих но колегата по нагоре казва че 72гр.са дебелите.

  7. #27
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    На BeeHome основите за ЛР са над 90 гр. (5,4кг за кашон с 55бр основи)
    Така че всичко е относително
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от bobibr
    Така и аз предположих но колегата по нагоре казва че 72гр.са дебелите.
    При ЛР 72гр. са дебелите основи, а 59гр. тънките, докато при ДБ 72гр. са тънките, а дебелите-94гр.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Миналата година при покупка на пчеларско було ми подариха 3 основи BeeHome за проба. Имаха странна и специфична миризма, различна от миризмата на восъка. Монтирах ги и ги поставих в кошерите едновременно с основи на ЕТ Багра Витанов, Г.Оряховица, след като бях маркирал горната летва, за да ги познавам. Пашата бе силна и восъчния градеж-силен. След седмица след поставянето, основите на Г.Оряховица бяха изградени и осеменени, докато тези на BeeHome изобщо не бяха градени. Поставих нови основи на Г.Оряховица. След седмица положението се повтори без промяна. Основите BeeHome бяха изградени успешно едва през третата седмица, когато не бях поставил друга основа за градеж. Тази година мисля да направя аналогично сравнение между основи на "Пчела 2010"-Г.Оряховица и "П.Пенчев"-Сливен

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Добре бе хора не се ли продават някаде пресички за изработка на основи????
    Зимата е дълга и с извадения восък всеки може да си прави колкото си иска.
    Тогава ще сте 100% сигурни че основите са ви от 100% чист восък.
    Аз бих си купил стига да има от къде.

 

 
Страница 3 от 41 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •