Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 19 от общо 19
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Как смяташ да работиш с нея,какъв е плана и вижданията ти за прилагането и ?
    По съвсем стандартни методи, няма да откривам нещо което е открито преди да се родя, но все пак ще обясня накратко. Една от функциите е при направа на отглеждач. 2.Пролет ако има слабо семеиство, но с предполагаема добра майка(понякога есента не стига да се оцени майката), качвам върху друго семейство(желателно е с 2годишна майка) и след като се уеднаквят миризмите отварям на режим ХР, после каквото стане и от там последващо действие. Вариант за отводки няма да описвам, едва ли някой не се сеща. Другото за зазимяването го описах накратко в поста със снимките. За налитане всеки е чел . Не ме бива много в писмени обяснения
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Направо хич не та бива в обясненията. Аз нищо не разбрах? Но пък и на мен Борката от Хасково ми обяснява три дена. Накратко първото и предназначение е да отгледа маточници в присъствие на майка, а второто да осигури летяща пчела, която да влезе в паша заедно с основното семейство. На практика служи за двусемейно отглеждане. В твоя случай за направата на две отводки върху основното семейство. В моята практика осигурява постоянно майки и отводки. Без да отслабва основното семейство. Не на последно място служи като чудесен антироеви способ. От 13 хибриди ми се рои един и то по моя вина.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Това може да се постигне и по други начини,дори и по лесно само с ХМ и магазин/плодник.
    Лично на мен ми се вижда ресурсоемко и усложнено приложението и в интензивното пчеларство.
    .

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Това може да се постигне и по други начини,дори и по лесно само с ХМ и магазин/плодник.
    Лично на мен ми се вижда ресурсоемко и усложнено приложението и в интензивното пчеларство.
    .
    Може разбира се, даже с чувал от сол(или захар не помня точно) за 30ст.става най добре.
    Сподели твоите ротации, моля!
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    10.04.2022
    Мнения
    2
    Откъде мога да си купя снелгрова дъска.
    Благодаря

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от vasko_86 Виж публикацията
    Откъде мога да си купя снелгрова дъска.
    Благодаря
    Ето тук предлагат, а можеш да си я направиш и сам...

    https://pchelar.com/product/%D1%81%D...1%D0%BA%D0%B0/

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    10.04.2022
    Мнения
    2
    Направих поръчка преди 2 седмици в този сайт и няма никакво развитие оттогава.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от vasko_86 Виж публикацията
    Направих поръчка преди 2 седмици в този сайт и няма никакво развитие оттогава.
    Ами обади се по телефона. Пък и закъде си се разбързал от декември с тая дъска (табла), има доста време докато ти потрябва. Така че спокойно можеш да се пробваш да си я направиш сам. Имаш цяла зима на разположение...

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Ами обади се по телефона. Пък и закъде си се разбързал от декември с тая дъска (табла), има доста време докато ти потрябва. Така че спокойно можеш да се пробваш да си я направиш сам. Имаш цяла зима на разположение...
    Снергловата дъска е необходима и през зимата.
    Зазимяване на отводка,над основно семейство....има и още причини да се ползва целогодишно....

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •