Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 19 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 188
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А дали не захранват всички ларви по един и същи начин? Примерно още от началото с млечице, а след това да става някакъв фокус? Някои знаят, но си траят. Да не би да изпуснат някоя ценна мисъл.
    http://www.nbps.press.bg/br7/5.htm
    Разликата във времето за излюпване и развитието да полова зрялост е в резултат от храненето на отделните ларви от пчелите. Тези предназначени за работнички биват хранени само първите 3 дни с пчелно млечице, а тези за майка - 6 дни с маточно млечице. Пчелите хранят майката през целият период на снасяне с маточно млечице. Тя може да живее до 6-7 години, но най-продуктивна е през първите две.
    http://beehoneyportal.com/pchelite/pchela-maika/
    Разликата между пчелно и маточно млечице се изразява в това, че млечицето с което се изхранват ларвите на пчелите работнички съдържа десетократно по-малко пантотенова киселина, биоптерин и неоптерин, то се отделя от глътъчните жлези на пчелите, а маточното млечице – от глътъчните и горночелюстните жлези. Едни пчели хранят пчелните ларви, а други маточните.

    П.П.Не знам това горното дали е вярно не съм им светил.А и аз лично вярвам че пчелите могат да си направят маточник и да прехвърлят в него яйце и да си го хранят както си искат /по склонен съм това да повярвам от колкото че го е снесла търтовка и от неоплодено се е получило майка -не че е невъзможно но това до колкото съм че е по скоро при африканските пчели/.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, ако ги отглеждаш за спорта. Някои обаче ги отглеждаме за мед.
    Това със прехвърлянето съм го играл вече резултата е посредствен и временен с нисък процент на успеваемост/може грешката да е при мен/. Ама ако бе толкова лесно преди паша щяхме да правим 3:1 или 2:1 и хоп 7-8кг. семейства с рекордни добиви да ама не /не става така лесно/ има си обяснение биологическо свързано с анатомията на пчелата.

    П.П.Чанко симпатичен си ми и ти желая искрен успех с нуковете /ама Сибиряците са го играли тоя филм преди век и са се отказали/.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Това със прехвърлянето съм го играл вече резултата е посредствен и временен с нисък процент на успеваемост/може грешката да е при мен/. Ама ако бе толкова лесно преди паша щяхме да правим 3:1 или 2:1 и хоп 7-8кг. семейства с рекордни добиви да ама не /не става така лесно/ има си обяснение биологическо свързано с анатомията на пчелата.

    П.П.Чанко симпатичен си ми и ти желая искрен успех с нуковете /ама Сибиряците са го играли тоя филм преди век и са се отказали/.
    Много руски книги четеш, чети Фарар . Скоро имаше ( тук ) картинка с 11 корпуса.

    пп. Сибиряците не са ли биле по дърветата преди век.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Много руски книги четеш, чети Фарар . Скоро имаше ( тук ) картинка с 11 корпуса.

    пп. Сибиряците не са ли биле по дърветата преди век.
    Варягите вадят над 100кг, среден добив а дали са слезнали от дърветата не знам, ама ти с тая литература дет ми препоръчваш кажи колко са им средните добиви на пчелин а не на семейство.

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Варягите вадят над 100кг, среден добив а дали са слезнали от дърветата не знам, ама ти с тая литература дет ми препоръчваш кажи колко са им средните добиви на пчелин а не на семейство.
    Ами при 225 кг. добив от кошер, ти сметни средния, че аз не мога.

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами при 225 кг. добив от кошер, ти сметни средния, че аз не мога.
    Абе малее ми малко ама карай.
    Успех Волохович.

  7. #127
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Като ти прочетох поста много от нещата относно майките се припокриват с моето мнение
    Аз например не мисля че от самосмяна е най най най не знам какво си а свищака за нищо не ставал а роевата пак се роила и други тъпотии като говорим като цяло а не за изключенията.Мисля че има значение какво семейство по кое време на годината прави новата майка и с какви и колко търтей се заплоди /ако е дъждовно като тая година са смотани поне при мен от тези роевите май месец/и после зависи и какво е семейството и с какви ресурси разполага трудови и хранително вкусови.И другото всяко семейство трябва да си е за него майка и дъщеря никакви прехвърляници и подсилвания.
    Ми така де, кой е казал друго?

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Успех Волохович.

    Този Волохович да не е някое руско светило в пчеларството или е някой смахнат, като мен.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Този Волохович да не е някое руско светило в пчеларството или е някой смахнат, като мен.
    Ами системата му на работа е в кофти раион/+40 и -40/ някъде в степите на Киргизия май беше
    с неговата система се работи с 12-15 семейства които стават супер гиганти за 12 семейства са нужни 100корпуса и 1200рамки и средния добив е някъде около 300кг.
    Говоря по спомени долу горе.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ако се интересуваш мога да копна метода амасе работи с около 12 семейства а ти ако направиш стотина ще опасът всичко живо около теб ще фалираш колегите в района ти току виж и до Янчо стигна ли.

 

 
Страница 13 от 19 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •