Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2013
    Мнения
    10
    Нямам мед никакъв.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от banichkata Виж публикацията
    Добре,закупих 2 кошера към края на август тази година(12 рамкови дадан блад) с пчелите и с магазини.Меда беше изваден от магазинните,а този който е в плодника е тъмен и попитах един по опитен пчелар да дойде и да ги огледа и ми каза,че меда е от миналата година,да разпечатам няколко пити и да ги подхранвам да го запечатат -------------- Като драснеш стария мед с вилицата течен ли е , захаросан ли е, но е мек , или е твърд като камък ?Това също има значение за доброто зимуване .

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2013
    Мнения
    10
    [QUOTE=pa4o;29616]Цитат Първоначално публикувано от banichkata Виж публикацията
    Добре,закупих 2 кошера към края на август тази година(12 рамкови дадан блад) с пчелите и с магазини.Меда беше изваден от магазинните,а този който е в плодника е тъмен и попитах един по опитен пчелар да дойде и да ги огледа и ми каза,че меда е от миналата година,да разпечатам няколко пити и да ги подхранвам да го запечатат -------------- Като драснеш стария мед с вилицата течен ли е , захаросан ли е, но е мек , или е твърд като камък ?Това също има значение за доброто зимуване .


    Колега сега погледнах набурзо ,защото духа вятър и да пазя пилото , разпечатах малко,гъст е ,не е като при центрофуженето когато го разпечатваш чак така да се стича.Но мисля че няма да се захароса толкова бързо.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Нормално е да е по гъст меда, вече не е токова топло.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2013
    Мнения
    10
    Taka е но ако беше от миналата до сега щеше да се е захаросал(така си мисля).Самата запечатка е тъмна.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58
    Значи меда е таз годишен. Най- добре е според мен да оставиш кошерчетата на спокойствие да си зимуват.Просто не им пречи .Но това е само мое мнение.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2013
    Мнения
    10
    И аз така мисля,няма да го разпечатвам ,само ще подхранвам да запълнят питите.

  8. #18
    Запълване на запасите само с мед по това време,късно е за захар ,ако трябва си купи от някой колега.Януари месец при хубаво време слагаш питка над гнездото,купешка или може сам да си я направиш.Запасите от мед трябва да бъдат според силата на семейството.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2013
    Мнения
    10
    Искам да попитам още нещо , вчера се загледах на прелката, имаше едно малко черно насекомо като въшка е на размер, дали е акар,беше черно а знам че акарите са червени ?

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от banichkata Виж публикацията
    Здравейте,закупих 2 кошера,но се оказа ,че медът е от миналата година и ми казаха да го разпечатам и да подхраня със захарен сироп.
    Баничке, гледам от 5 месеца си във форума. Имал си време да попрочетеш. А тепърва ще имаш цяла зима за четене.
    Моят съвет е: намери си някой по-опитен пчелар - съсед, да ти помогне практически със зазимяването. Цяла зима чети. След нова година, ако има неясноти питай.
    И тогава напролет подкарвайн кошерите.

    Сега, постовете ти звучат, като ... въпроси от малко дете.

    ...или написани от някой от напусналите форума колеги, със странно чувство за хумор...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •