Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 35
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Благодаря колеги.Клипчетата са много добри.Чудя се само дали дупките на ситата могат да бъдат по малки,за по добро филтриране на восъка.Ако са по ситни дали ще има някакъв проблем ?
    Остава само да намеря читав майстор ,който да работи с неръждаема ламарина,на сносна цена.Ако познавате някой такъв в радиус около 100 тина километра от шумен,дайте кординати.
    Аз бих ти препоръчал да се обърнеш към Явор Любомиров - ЕТ Касамаков, той е от Разград, на под 100км ти е от Шумен, занимава се с изработка и търговия пчеларско оборудване. Купувал съм разни неща от него - цените му са сносни, и работи с неръждавейка.

    http://5655.bg.all.bg

    http://www.dobrich-fair.com/bg/produ.../exhibitor/342

    Ти искаш да топиш восъчни разпечатки, които са предварително киснати във вода - ако количествата ти не са много може и със слънчевата восъкотопилка, стига да има кой да зарежда и кой да грее(да е слънчево)... ;-)

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ползвам парна восъкотопилка която взех от човек, който ми каза, че навремето се правели в Ловеч. Представлява куб на който от вътре под наклон е заварено второ дъно. Над него сито и тръба по която идва парата от изпаряващата се вода от двойното дъно. Топенето става супер бързо и конструкцията е много проста и здрава, ОБАЧЕ е от обикновена ръждаема ламарина. Восъка излиза много тъмен. Искам да попитам дали ако сменя само детайлите до които се докосва восъка по време на топенето и изтичането със хромникел, цветът на восъка ще се подобри или е необходимо да правя изцяло нова и изцяло хромникелова топилка.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Да ще стане. Старата ми беше такава-вътре алуминий.
    Предпочитам да пия от извора.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Благодаря ,но засега не мисля да купувам нещо готово.Взех си една професионална мивка от неръждавейка за 60 лв.Дълбока с размери 70 по 50 по 30 дълбочина.Мисля да я надградя на височина и да и направя двойното дъно и коша за рамки,както на клипчетата в началото.Ако се получи както я мисля би трябвало да събира над 20 рамки ДБ.Това което ме притеснява е дължината от 70 см,и малката повърхност която ще се нагрява от газовата стойка,въобще как ще се разпределя топлината в топилката.Надявам се с един бюджет от около 150-160 лв да успея да направя нещо което да върши работа.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Доста нисък бюджет си заложил, а имаш още мнооооооооооооооого работа. Само коша ще ти излезе стотина лева. Иначе няма какво да се притесняваш за разпределението на температурата. Водата се загрява равномерно по цялото дъно и ще разпредели температурата.
    Този пост е редактиран от rosty_sz; 22.10.2013 в 19:47.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Така е , че още съм на никъде.Ще видим какво ще излезе като цена накрая,но си мисля че ще излезе доста по евтино от подобна купешка.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    19.12.2013
    Мнения
    6
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Мене не ме гледайте. Аз имам казан за топене на восък от хромникел с водна риза, която съм я напълнил с пропиленгликол, за да мога да загрявам и над 100 градуса. Казана си има и електронен терморегулатор - чук-чук по клавиатурата и готово. Какъвто и восък да прекарам през казана, на изхода излиза с перфектно качество. Тайната - ами на дъното на казана се слага вода, като в зависимост от мръсотиите слагам повече или по-малко.

    Здравейте колега,
    заинтригувах се от вашият казан за топене на восък.
    Имате ли чертеж на споменатият казан или поне ми дайте насоки за направата му.
    Благодаря Ви предварително.

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от пчеларко Виж публикацията
    Здравейте колега,
    заинтригувах се от вашият казан за топене на восък.
    Имате ли чертеж на споменатият казан или поне ми дайте насоки за направата му.
    Благодаря Ви предварително.
    Колега, това е казан, който е звено от машина за леене на восъчни основи на турската фирма "petmak makine", не е самоделка...

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, така е, но конструкцията му е интересна. Има си тънки моменти, които е хубаво да бъдат видяни и направени. Например наклоненото дъно от вътрешната страна и позицията на източващите кранове. Всичко си има умисъл, и ако човек трябва сам отново да си го измисли, едва ли ще успее от първия път, без да допусне някоя фундаментална грешка. Аз обещах на колегата да направя снимки и да му ги пусна на страниците на форума, но не знам дали ще стане днеска, защото машината е затрупана с боклуци и малко трябва да я поразчистя.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    19.12.2013
    Мнения
    6
    http://www.petmakmakina.com.tr/tr/ba...itmekazani.htm
    Ако става въпрос за тази фирма-прегледах и продуктите.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •