Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220

    КОШЕР ОТ ОРЕХ

    имам един въпрос относно материал за изработка на кошери-извинявам се ако не е тук мястото за този въпрос.става въпрос за орехов материал,имам един набичен които не става за мебели и съм решил да си направя кошери/ЛР/25мм.Аз мисля,че би трябвало да няма проблем,че е орех,но нека ако има някой,който е правил кошери с такъв материал или е запознат да даде мнение,плусове минуси и т.н.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    23
    Трябва да си луд да заносаш този материал за кошери. По-добре направи някаква мебел, било то закачалка.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Не съм чувал за кошери от орех, но не би трябвало да има проблеми, според мен. Но този материал - ореха, не е ли тежък?
    Working....

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Ореха е тежък , но за ДБ плодник това едва ли е проблем при стационарно пчеларстване !

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Колега, попитах за плюсове и минуси на ореховия материал.Проблема си е мой,ако искам и с махагоново дърво ще си ги правя!За подобни отговори,моля не си правете труда да пишете!

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Колега Петко, Моля спазваи добрия тон на форума. Кошерите би могъл да си ги направиш от какъвто материял си пожелаеш, а на въпроса- "плюсове и минуси на ореховия материал" Ще получиш адекватен одговор в форум за дърводелство.
    Благодаря и поздрави.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    колега танаси,лошия тон беше насочен към колегата иван гушев,защото по най-човешки начин попитах дали става кошер от орехов материал.......но луд,закачлки и темподобни работи не ме интересуват.А за форума,хората които са го създали наистина са се опитали и направили нещо добро,но членската маса така да го кажа-не става!Когато някой попита нещо-ако можеш да помогнеш с информация или опит-помогни,ако не ,то поне не пиши глупости да дразниш хората/това се отнася за хората които пишат в форума,нямам предвид танаси/.Аз съм следващия който няма да пише вече изобщто,както много хора вече.Танаси,ще попитам в дърводелския форум за ореха,ама там не са пчелари.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Аз не мисля, че Петко не спазва добрия тон - човека пита правил ли е някой кошери от орех. Има такъв материал, преценил е, че не става или не му трябва да прави мебели и закачалки и....решава, че може би става за кошери. Ако някой е правил, или ползва такива - да му отговори за плюсовете и минусите. Ако пък не е - няма какво да го съветва - по-добре да не му отговаря. Нали затова е форума - да питаме и да споделяме. Моля, уважавайте мнението на всеки!!!
    Working....

  9. #9
    Форума е свободна трибуна за всеки да си каже мнението. Ако то съдържа вулгарни, обидни или непристойни думи, ще бъде изтрито, а автора му наказан. Но нека не се впрягаме за всяка дума и да се държим като ощипани. За сега всичко е в рамките на добрия тон и нека така да си остане. Но колегите са прави и призовавам всички, когато нямат какво да кажат, просто да си замълчат.

  10. #10
    Конкретно по темата. Корпусите от орех ще са доста тежки. Ореха, за разлика от чама ( най-вече боровия) не съдържа естествени смоли и заради това ще трябва по-добре, а може би и по-често да се обработва за да се запази. Практиката е доказала, че чама е най-подходящ, но съм виждал и кошери от топола, дъб, липа, а червената върба е най-добрия вариант, но трудно се намира такъв материал. В крайна сметка нищо не пречи да опиташ, според мен направи само 1-2 кошера за проба и после решавай.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •