Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 32 от общо 32
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2011
    Мнения
    33
    По отношение на отравянията се иска едно единствено нещо: ЗАКОН, който да регламентира правилата за работа в земеделието. На първо място - заплащане за пчелоопрашване - по 50-80 лева на кошер, закаран в масива с договор. Плащане от директните плащания. Писах на служебния министър ( просто такъв се случи по време на писмото ми). Той ми отговори, че няма директни плащания за пчелоопрашване в ЕС. Препоръча ми да се запозная с пегламентите на ЕС. Аз пък му препоръчвам да се запознае с регламентите на живота. А за наше успокоение се изисква да затваряме кошерите по време на пръскане особено с инсектициди. Имам черешова градина с пчелин в нея - 75 кошера. Нямам отравяния когато пръскам. Затварям ги сутри към 5-5,30 часа. Най напред пръскам покрай кошерите с вдигнат долен пръскател. Против черешовата муха пръсках за първи път тази година с Карате Зеон. Имах при второто пръскане девет излязли роя (не бяха мои, защото нямах заслабване на семействата и предварително извърших проверка защо има роеве и от къде са). Полях роевете с препарата. След два дни рлоевете си жужаха спокойно без проблеми. Значи този препарат е безвреден. Отравяния на пчелите може да стане ако облак с инсектициден прах (мъгла) хване летящите пчели в капан и ги полее. Идвайки в кошера става белята.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2011
    Мнения
    33
    Пропуснах. На всички министри трябва да им натрием мутрите с пчелна отрова. Но не само на тях. Достатъчни са два кошера да надъним в парламента и да ги забухаме с тояги така че пчелите до една да излязат. Да видите как ще направят закона за пчеларството както трябва. Не може да дават пари на милионери, а на нас среден пръст. И непрекъснато като дойдат избори говорят правилно - ще даваме пари за да останат младите хора в България. Ами старите къде да отиват? Аз съм на 61 години и минавам за здрав човек. Значи според тях е по-добре да им легнем на бюджета и да ни хранят? Световни тъпаци. Да са живи и здрави търговците, че вдигнаха цената на меда на 5 лв за кг на едро.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •