Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 32
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Съгласен да насрочим дата и пред министерството като датата трябва да е съобразена с това министърът да е в министерството и накрая протеста да завърши със среща с министъра в която предварително подготвените искания да му се представят точно и ясно.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Аз съм с 12 кошера и не съм регистиран никъде ще дойда на протест и за да излезе по-евтино ще взема още 2-3.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Матеев пусни нова тема например, Организиране на национален протест, на които ще обявиш и за учредяването на новата пчеларска асоциация, При добро медийно присъствие мисля че ефекта ще е повече от добър.

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нещо такова се върти и в главата ми, но ми се иска да съм сигурен, че на протеста ще дойдат много хора. Ако не - ще е голяма излагация.

    С молба всеки един посетител на форума да напише съгласен ли е да дойде на протеста, и ако не - защо?

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Така е прав си пусни нова тема и първо да видим колко ще дойдат което е по важно и да се насрочи дата.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Закона за пчеларството сега не е на дневен ред. Много важен е закона за растенията. Там се залагат всички условия за пръсканията, разрешените препарати и т.н. За да се ограничи тровенето на пчелите промените там са НАЛОЖИТЕЛНИ!
    Може би е време на писмото, което Бонев подготви до проф. д-р Светла Бъчварова - Председател на Комисията по земеделие и храни към Народното събрание с предложенията за промени да се даде публичност и то да стане ОТКРИТО ПИСМО.
    Колкото до създаването на регистъра ето до какъв текст стигнахме тогава (цитираните членове и алинеи са по сега действащите закони):
    Чл. 227A. (1) Специфичните мерки за опазване на пчелите и пчелните семейства от въздействието на продукти за растителна защита се определят в съответствие с разпоредбите на Закона за ПЧЕЛАРСТВОТО, Глава шеста, "ОПАЗВАНЕ НА ПЧЕЛИНИТЕ И ПЧЕЛНИТЕ СЕМЕЙСТВА", Чл.32
    (2). Териториалните (областни, общински или други) служби по земеделие са задължени да водят регистър на пчелините в региона с тяхното местоположение, собственици и координати за връзка - адрес, мейл адрес и мобилен телефон. Регистъра се създава на базата на декларираните от пчеларите сведения при регистрацията им в кметствата и се актуализира ежеседмично.
    (3). Земеделските производители са задължени в двуседмичен срок преди третиране на площите с химически препарати да получават от служби по земеделие срещу подпис данни за разположените в предвидените за третиране територии пчелини и да уведомяват пчеларите за предстоящото третиране по избрания от тях начин.
    (4). Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) във връзка с Чл.2, ал.3 създава национален публичен регистър, достъпен в Интернет за всички третирания на на площите с химически препарати, където данните се въвеждат от земеделските производители не по-късно от две седмици преди третирането. Данните, които се записват в този регистър и начина за неговото водене и използване съвместно с регистъра по ал.2 се регламентират в Наредбата към този закон.
    (5). Земеделските производители носят материална и наказателна отговорност за причинените щети на пчелите и пчелните семейства.Системата на регистрация, уведомяване и установяване на причинените щети се регламентира с Наредбата към този закон. МВР и прокурата са задължени да оказват незабавно съдействие при постъпила писмена молба от пчелар в региона на третиране с химически вещества за спиране на третирането и документиране на щетите при неспазване на ал.(3) и Наредбата.


    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Въпросът е ще ходим ли на протест? Колко хора ще ни подкрепят? Иска ми се да знам дали наистина ще бъде масов, за да предприема действия в тази насока. Например да разпратя мейл до всички посетители на форума и да публикувам призив-обръщение във всички пчеларски вестници.

    Иначе това с регистъра е един от най-важните въпроси, които ще поставим. Сам виждаш, че в списъка с моите лозунги на първо място поставих ТРОВЕНЕТО НА ПЧЕЛИТЕ. Едва ли има пчелар, който да спи нощем спокойно, гледайки цъфтящите рапици и летящите над тях самолети.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ще бъда на протеста.
    Ще уведомя колкото мога повече колеги.
    Ще уведомя ръководството на общинската (областна) пчеларска организация.
    Ще транспортирам 4 човека до мястото на протеста.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    http://www.fermer.bg/%D0%BF%D1%80%D0...-news9913.html
    Най долу има становище на Г. Ганев за пръскането на културите. Ето какво е написал (В определени случаи въздушното пръскане върши по-добра работа на пчеларите.). Този човек да не би да притежава самолети за пръскане или е така или въобще не му пука за пчелите . Във Франция забраняват пръскането през деня а този псевдо пчелар ще пише глупости и на всичкото отгоре е лидер на най широко представената пчеларска организация. Докога ще ги търпим такива. Който членува в НАЦИОНАЛНА БРАНШОВА ОРГАНИЗАЦИЯ „БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛАРСКИ СЪЮЗ” да се замисли, това ли е неговото становище по отношение на въздушното пръскане и Г. Ганев чии интереси защитава.
    Господин Матеев кога ще стартира новата организация?

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нека да свърши пчеларския сезон и септември отново се захващаме с политика, асоциации и т.н.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •