Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 75
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252

    ПОВЕДЕНИЕ НА ПЧЕЛИТЕ

    Колеги , прави ми впечатление , че времето е топло около 20 градуса а пчелите не летят ! Това нормално ли е за това време на годината ? Просто охраняват прелката и толкоз! sadsmile;

  2. #2
    И при мен е така и мисля, че е съвсем нормално. Няма паша, така че за къде да летят само да се изтощават. Напълно ненужно. А точно подходящото за летеж време е предпоставка кошера да бъде ограбен, ако няма добра защита.

  3. #3
    И аз наблюдавах същото поведение.Но по обяд наблюдавах пчели на поилката.И прашец още носят,но по-рядко.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    21.10.2010
    Мнения
    11
    Пчели на поилката=пило(при по младите маики 2010г)
    SVE_TASHEV

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И при мен е същата ситуация, не летят а само охраняват или в най-топлите часове само се облитат около кошера. Все пак денят е къс, а и при нас е по-високо и по-хладно, има 2-3 топли часа през деня и това е от 12 до 15 часа. Пчелите си знаят, че сега не е време за паша и за развитие.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Пило няма. Вчера отворих 2 сем по обяд. Прашец носят и се облитат.Всичко е наред.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    И при мен някои от семеиствата носеха прашец преди ветровете но само няколко, повечето само се облитат.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Мен ме тревожи , че от петък до неделя не видях нито едно облитане ! Това проблем ли е , или облитането не е ежедневно дори при хубаво време , като сега ?

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Мен ме тревожи , че от петък до неделя не видях нито едно облитане ! Това проблем ли е , или облитането не е ежедневно дори при хубаво време , като сега ?
    Няма от какво да се притесняваш. Това е нормално. Сега консумацията на храна е минимална.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    В неделя около 10.30ч на 10 кацащи 2 със прашец 13,30ч на 10кацащи 6 със прашец.Прясно пило няма.Охраната на входовете е солидна.

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •