Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141

    Купувам пчелен прашец

    Купувам 10кг качествен пчелен прашец предназначен за човешка консумация.Изискването е прашеца да се добива от горист,планински район, а не такъв от еднотипни земеделски култури.Прашец от земеделски култури или смесен с такива не искам, а само горски,билков и т.н.Офертата си може да постнете тук или на лични, както предпочитате.

  2. #2
    Сега ако кажеш,че и прашеца няма да вземеш от куриера ако не е добит от горист планински район,а от полски...

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Явно ще е на доверие или ще искам писмени и подписани гаранции от майката

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Като оставим майтапа на страна, това което търся се доближава до биологичния прашец, но не държа пчелина да е регистриран като такъв.Годишното ми потребление е 30-40 килограма, затова ако някой има наличност може да се свърже с мен.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Имам 45 килограма прашец - стои и чака някой да го поиска. Не е биологичен, но е чист и хубав, обработван само в хромникелови съдове и с хромникелови сита. Използвам навсякъде само такива не заради наредбите, а заради себе си. Малко съм педант и искам всичко да си ми е наред, особенно с хигиената.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Изискването ми е прашеца да е с минимално присъствие на земеделски култури, тоест да не е от промишлено земеделие.Ако е такъв на каква цена се предлага?

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Прашеца е събиран след приключването на последната слънчогледова паша. На практика пчелите са го събирали от горски или от ливадни билки просто защото друго не е имало в дадения период от време. Визуално е във всички цветове на дъгата - тоест в него има много билки.

    За цената не съм мислил - дай ми малко време да проуча как стоят нещата или пък ако искаш ти предложи, пък семейния съвет ще реши.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Добре, обмисли изгодната за теб цена.Не питайте за цени, че като всеки клиент бих желал да получа най-ниската възможна, което е естественото поведение.Масово прашеца се продава на 25-30лв килограма.Въпросът е твоята цена каква е?

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Матеев ми предложи прашеца си на цена 30 лева килограма и след постигнато съгласие не изпрати стоката, както се случи с меда.Приемам оферти за прашеца до края на седмицата.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Благодарение на Борислав Александров намерих търсения прашец и поръчах.На този етап темата е изчерпана.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •