Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 37 от общо 37
  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    не няма загниване там (процепите)... нито под первазите но все пак са 30-31 годишни кошери, а имам и по-стари които са към 40 но те вече имат загниване но не отдолу а отгоре...

    ще свалям первази за да снимам кошер ? това ме развесели
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    някои знаели във България къде се правят кошери със сглобки,и дали изобщо се правят тези по магазините които гледах едва ли ще изкарат

  3. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    някои знаели във България къде се правят кошери със сглобки,и дали изобщо се правят тези по магазините които гледах едва ли ще изкарат
    не само знаем но и ги продаваме ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #34
    Поздравления за колегата Парапанов ! Действай и не се отказвай . Като почнах да пчеларствам миналата година и аз като всеки един дърводелец нямах време да си направя първите корпуси а ги купих от една фирма в София . До скоро и светкаше рекламата тука във форума от липа със зъбно съединение по ъглите и первази от липа . Няма да ми стигне словореда за да мога да ги обидя качествено за това подготвям клип който ще кача в Ютуб за да се види как кошер на един сезон е за боклука . Напараво ми се повдига като видях как са надковавали парчета със пирони за да докарат ширината на страницата 24 см и нали се сещате какво стана с тия парчета след една зима . Отврат . Та колега Парапанов и най калпавия дърводелец със желание ще направи по добри кошери от 80 % от тия които произвеждат кошери . Еле па ако видиш на ценоразписа им "работиме по програмите " Бегай далече . минимум на 100 км
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #35
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Липата не е добър материал за кощер (за рамки обаче става) - поема влагата като гъба и загнива бързо.

    Кошери със зъбна зглобка в България има, както правени в цехове, така и във фабрики. Просто иска търсене (минимално). Няма да посочвам производител за да не бъде сметнато за опит за груба реклама.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #36
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Липата не е добър материал за кощер (за рамки обаче става) - поема влагата като гъба и загнива бързо.

    Кошери със зъбна зглобка в България има, както правени в цехове, така и във фабрики. Просто иска търсене (минимално). Няма да посочвам производител за да не бъде сметнато за опит за груба реклама.
    Последното нещо по важност е ъгловото съединение на корпуса . По важни са точност на изроботката ,влажност на материала , Диаметър на трупа от който е получен , най-важното ширина на отделните дъсчици от които е слепена плоскостта. Не отричам качествата на съединението чрез зъби , но при ЛР и спазени изискванията по горните условия има и други съединения чрез които може да се постигне необходимата здравина на конструкцията.
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Eто обещаната снимка.
    Всеки само си избира дали да има перваз или не.
    За голями пчели може и да пречи, но за 30тина кошера не е проблем.
    На мен ми много по харесват с первази.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSCI0077.jpg‎  

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •