Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 49
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Бориславе даи подробности, Моля
    Или може би Муси.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    кубрат

    ЕЛ.ДВИГАТЕЛ ЗА ЦЕНТРОФУГА

    Аз сега штеси правя, затова сабирам информация.Смятам че с винтовет ще има наймалко доработка на центрафугата.
    Нека колеги които са си правили да споделят.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Гумената връзка е слабо място, но без нея не може. Тя се явява един вид съединител и обира ударните натоварвания. Така се щади мотора. Иначе без нея пак ще работи, но ще се налагат чести смени на доста по-скъпи елементи от механиката. Бориславе, не е ли малко слабичко това моторче. аз използвам бъркалка за бои на 800оборота и свалям оборотите с редуктор и пак се товари. Все си мисля, че винтоверта е слабичък за тази цел.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Бориславе потенциометъра от осветление ли е, а часовника. нещо ми се губи на самата снимка ... имаш ли снимка и на капака от вътре.... или може да поясниш.
    Имам стар винтоверт и мисля да се пробвам.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Здравейте tongueout; Първо искам да кажа че неискам да обидя никой с моите думи.Според мен тези винтоверти нямат нужната сила и бързина и с тези самоделки най много да ти отнеме повече време в ремонти и усъвършенстване на тях.Според мен като се прави такава работа се прави идинпат и да не я мислиш.Един електро мотор срува около стотина лева и още толкова за преработката на центрофугата за ремачно задвижжане

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Аз имам представа от тези неща и ще ви споделя мнението си ! Винтоверът е най-добрият вариант , обаче когато пчелина е извъннаселено място и няма ток , тогава с автомобилен акумолатор по този начин всичко е ОК. Най-подходящи за центрофуга са колекторните двигатели (от някой авт. перални , флексове дрелки и др.)в комбинация с подходящ регулатор на оборотите (има такива в магазините за електронни компоненти като "хоби кит" и струва 2-3 лева в разглобен и сглобен вариант ), като се ползва ремък и шайба с голям диаметър от авт. пералня , която се куплира директно към ротора на центрофугата (без повишаващия редуктор)!Така се работи безаварийно и професионално ! Ако някой желае мога да помогна със схеми , идеи и др. ! ПС - гуменото съединение по-горе може да се замени с еднопосочен съединител (свободен венец , трисчотка , бендикс)и се решават проблемите с връзката !

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    винтоверта си има един вид приплъзване .степени 1,2 ,3 ,4 .в крайно положение не приплъзва.с една дума може на твърда връзка да е.с завъртанета на степените една пружина натиска едни сачми.по скоро моторчето може да гръмне отколкото да се развали това приплъзване

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Многостепенния ограничител на въртящ момент в случая не върши работа , защото при пускане тежкия ротор на центрофугата оказва голямо съпротивление и ще се получи едно щракане.....!

  9. #9
    ANIBAL
    Guest
    Здравейте колеги!
    Мисля,че гледах някъде филм за подобни работи.В него ясно се показа,че за съединител бе преустроено задно движение на обикновено детско колело.Това струва ми се е най-удачният вариант.И сравнително ефтин.Може да се използват всички видове двигатели.Разбира се с подходящото предавателно число и мощност.Колекторните двигатели са много шумни.Затова аз използвам асинхронен двигател.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    кубрат
    Бориславе Благодаря за информацията, относно мотор за центрафуга ,работи перфекно особено с регулатора.Благодаря ина Бай пчеличко за саветите за регулатора.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •