Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 88
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20
    Месец Юли ходих на учение в Германия и минахме през Сърбия, Унгария и Австрия. В тези страни и в Германия в житата, другите житни култури и рапицата се виждаха следи от гуми в посевите. Най-вероятно са от машини, които са пръскали или торили. Чвно този въпрос са си го решили много добре. Но при нас крупния арендатор не му излиза сметката, защото с трактора е по-скъпо. Особенно в Германия.
    В Унгария пътувахме може би 40 м. през акациеви гори. Жалко, че бяха прецъфтели. Не видях кошери в дворовете, а няколкото пчелина, които видях, бяха на ремаркета и на полето. Само в Сърбия видях в няколко двора по няколко кошера. Това, което ми направи голямо впечатление и което, ако стане в България ще е много добре е това, че всичко им е на полето и не се притесняват от кражбите.

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не само пчелини, но и цели слънчеви електроцентрали за милиони евро си стоят покрай пътя без ограда и без охрана. Това в Германия. Спираш и започваш да се разхождаш между модулите и да ги гледаш или снимаш. Никой не се разкрещява, никой не те псува, никой не стреля по тебе. Дали някога това ще се случи и в България?

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20

    Smile

    Както казала Айшето на Асан: "Дано ама надали"

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    дайте мнение какво трябва да правим при масово натравяния на пчелни семейства?например 3-4000 семейства.в добричко е в ужас масово се натравят пчели без никаква отговорност и без никаква защита за пчеларите.какво да правим организация за защита на пчеларите нява държавна защита също няма.отношенията между пчелари и зърнопроизводители са обтегнати.кой да ни защити ?къде са многото пчеларски съюзи?те с отрови -ние с кибрита ли?излизат пробите -натровени с инсектициди -предупреждение няма и това се случва с пшеница като това не е момента да се пръска с това .как да се докаже ?има в района 15-20 зърнопроизводители . за всяка проба трябва да се плаща по 500-600лева. къде е растителна защита? в прокуратурата ме питат кой е -аз ако го знам няма да ги занимавам.как да организираме еден масов протест за да разберат тия управляваще -а и всички до сега че и ние съществуваме -не само тютюнопроизводители ззърнопроизводители овчари кравари козари свинари зеленчуко производители овощари. та те повечето не могат без нас.Матеев виждам че си надъхано момче-както и бонев застанете начело ние ще ви подкрепим от добрич шабла оброчище тошево росица свобода овчарово добрево горичане горун балчик средина тервелско и още много много пострадали.мисля че само масов протест може да ни помогне .не само да си казваме дано да не се случи на нас .моят район е шабла -натровени 1300 кошера 11 15 дни неспират да мрат.мъка .да не можеш да помогнешкомисии ала бала виновен няма .какво да правя отсега нататък?имам 150 кошера с които прехранвам семейството си . а сега накъде?

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Слагаш фрезата на трактора и поемаш по нивите. Ако ти се струва трудоемко или нямаш трактор и фреза, изчакваш да складират зърното взимаш 2 туби бензин, заливаш и палиш. Друг начин да ги накарате следващия път да мислят НЯМА!

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    А в панделата дали ще ти разрешат да си вземеш и кошерите с тебе?
    Разбира се ако до тогава не си умирисал некоя канавка...
    Не с лошо колеги, не с лошо.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Нито с трактора нито с тубата ще се преборим с арендаторите.Те са едни от най-бързо забогателите хора в държава в която навсякъде има корупция.Лошото е,че и по законен път няма да успее който и да се захване.И да има някой наказан то е с някакаква символична за него глоба с която няма да го спрат да използва пак същите пестициди и занапред.Повечето от пчеларите работят и нещо друго,а я ми кажете кой арендатор ходи и на друга работа,така че в държава в която закона е на страната на този с по-дебела пачка мисля,че нямаме шанс!

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    http://btvnews.bg/video/videos/news/...at-pcheli.html
    Положението е трагично и ще става по зле. Започнаха пръскането на есениците , което съвпада с цъфтежа на акацията и в комбинация със ползване на авиация не ми се мисли. А доста площи с есеници граничат с масиви с акация.

  9. #49
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Трябва ограмотяване по въпроса за отровите които се използват от ЧОРБАДЖИИТЕ. Тук работа ще свършат пчеларските организации те да го измислят как ако въобще могат да мислят . Само грамотни хора биха пожалили пчелните семейства. Правете си регистри и прочие все тая ще е само ще бъдете по информирани кой колко пчели има къде ги е разположил и къде вие се вписвате в картинката и къде да се локирате по добре нали така. Иначе нищо не се е променило пчеларите си лаят чорбаджиите тяхната си знаят.

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    07.04.2014
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    попово
    Незнам но това което се случва постоянно е направо немислимо. Тази държава никога няма дасе оправи - но това е друга тема. Преди няколко години стадо овце излиза на пътя и мой приятел с камиона мина през тях имаше доста загуби. Осъдиха го и плаща овце на собственника въпреки , че не те а той плаща винетка - /всичко стана извън населено място/. Ами за тези избити пчели няма ли кой дасе загрижи бе каква е тази оправа. Няма ли поне някоя организация за опазване на природата и животните да се вдигне , да стане някоя стачка , бунт или каквото и дае. Докога ще продължават тия???????

 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •