Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 88
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Описах нещата на ЛС

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Публични регистри в България има за какво ли не. Добавянето на още един няма да е никакъв проблем.

    Пак повтарям - измисляте го много сложно - значи НЯМА ДА РАБОТИ.
    Намесвате незаинтересовани хора - ЗНАЧИ НЯМА ДА РАБОТИ.
    Намесвате една камара текстове в различни закони и наредби - ЗНАЧИ НИКОЙ НЯМА ДА ГИ ПРОЧЕТЕ, камо ли да ги спазва.
    Намесвате една камара институции в една много сложна процедура - ЗНАЧИ ПРОЦЕДУРАТА НЯМА ДА РАБОТИ.
    Дори на етап предложение един единствен човек отрязва, без дори да го осмисли - "ТОВА НЯМА ДА ГО БЪДЕ и аз няма да го предложа" ............

    Ето защо нашия бранш е на такова дереже. Дори и да се появи ИДЕАЛНОТО РЕШЕНИЕ - все ще се намери кой да го унищожи още в зародиш........

    Нищо лично - просто констатирам...........

    Не знам струва ли си въобще да се хабим да даваме предложения, след като всичко вече е предрешено. Ами пожелавам ви успехи и дано да греша, защото иначе жално ми е за пчеларите .........

    Както казват руснаците "Поживëм, увидем ......"

    ПС: Колкото до сайта - мога да го разработя без пари и да го подаря на държавата и на пчеларите. Детска играчка...... Лошото обаче в цялата тази работа е, че ......................... сам си цензурирах останалия текст, но трябва да знаете, че той е самата истина.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Чакай сега. Не пали от четвърт оборот. Помолих някой да го формулира като за чиновници, за да мога да им го предложа, че аз зациклих. Какво толкова съм поискал. Не съм заявявал, че няма да го предложа. Не поставяй в устата ми думи, които не съм изрекъл.
    Ако някой мисли, че може да представи нещата по- добре, с удоволствие ще му отстъпя мястото си. Не се натискам да съм този, който ще оправя бакиите в сектора, а и съм сигурен, че не аз съм човека, който може да го направи.

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И в момента има законови текстове и процедури, КОИТО НЕ РАБОТЯТ !!!!!!!!!!!
    Задай си въпроса защо......

    Аз минах по този път и открих защо нещата не работят, но трябва да загубя 3 дена и три нощи, за да ги обясня как те изглеждат от позицията на всеки един човек в този процес.

    Защо си мислиш, че кашата от безсмислици в съществуващите текстове ще проработи, ако допълнително я насложним и от обикновенна каша я превърнем в пълноценна манджа с грозде?

    За да работи едно нещо, то трябва да е ПРЕДЕЛНО ЯСНО И ТОЧНО. Трябва да няма място за тълкуване. Всички безсмислици трябва да се премахнат и да бъдат заменени от един единствен текст - точен и ясен.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аз се опитах да ги систематизирам нещата и ги пратих на Бонев. Само си мисля, че SMS-са няма юридическа стойност. Дано да греша,защото това е най-лесния и бърз начин.
    Матеев браво за това, че си готов да направиш този подарък на държавата ама по този начин им режеш ръцете бе. Те какво ще ядът. Нали трябва да се отпуснат милоин-два за изрботка на сайт на някоя от "нашите фирми". То ако предложението се приеме почти съм сигурен, че ще е заради това.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето един пример на текстовете на наредбата:

    1. Създава се публичен регистър, в който се вписва всяко едно пръскане от всеки един арендатор.
    2. Регистъра съдържа следните полета:
    ............
    ............
    ............
    3. Арендаторите са длъжни да попълват този регистър поне 7 дена преди всяко едно пръскане
    4. Пчеларите, желаещи да бъдат автоматично оповестявани, трябва да се регистрират в този регистър и да посочат GPS координатите на пчелините си, както и метода, по който желаят да бъдат информирани - SMS или E-Mail.
    5. Сървъра на публичния регистър автоматично оповестява не по-късно от 48 часа преди пръскането всички пчелари, намиращи се в 3-километровата зона, както и всички майкопроизводители, намиращи се в 10 километровата зона.
    6. Арендатор, който не е регистрирал дадено пръскане, се наказва с глоба 10 000 лева, ако е за първи път, и 100 000 лева при повторно нарушение. Освен тази сума той е длъжен незабавно да възстанови на пчеларите всички декларирани щети в петорен размер.
    7. Пчелар, който не си е регистрирал GPS координатите, няма право на претенции за обезщетение.
    8. Не е необходимо пчеларите да дават доказателства, че наистина са имали щети от нерегламентираното пръскане. (това няма как да се докаже, защото измрелите пчели са по полето). Достатъчно е той да предяви претенции със сумата на щетите, и арендатора безпрекословно е длъжен да ги удовлетвори в тридневен срок.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Всеки пчелар може да си свали сам GPS координатите като използва google earth. Работи достатъчно точно за целите на този регистър.
    Точно така Матеев. Да бъдат задължени да попълват регистъра който е достъпен за всички, защото е в нета и има юридическа стойност, а известяването чрез SMS или мейл да е просто екстра за тези които искат и си въведат данните. Ако имат затруднения със попълването на онлайн данните в регистъра, да подават съобщенията за третиране в общинските служби по земеделие и от там да ги въвеждат служебно за тези които не могат да се справят сами.

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...... Само си мисля, че SMS-са няма юридическа стойност. ........
    Напротив - GSM операторите са длъжни да водят пълен лог на всички SMS-и и телефонни разговори, и при поискване тези данни могат да бъдат предоставени на прокуратурата или на съдебните власти. Нещо повече - ако не знаете, във всеки един оператор на телекомуникации във всяка една негова централа вече има по една черна кутия, през която минава целия комуникационен трафик. Тази кутия е сложена от НСБОП или бог знае от коя държавна разузнавателна служба, но е факт, че я има, и че тя вероятно записва на 100% целия комуникационен трафик. Не знам дали имат служители, които после да го прослушват, но е факт, че всичко се записва на 100% и в случай на нужда могат да бъдат направени извадки много години назад за конкретен човек или за конкретен телефонен номер и да бъдат прослушани от службите минута по минута, ден по ден и година по година.

    Правят го не само българските служби, но и всички останали разузнавателни служби по света. Самият Путин веднъж се издъни (след атентата на летище Домодедово), като каза по медиите, че ще се разпореди да бъдат прослушани всички телефонни разговори на всеки един руснак за последните 48 часа преди атентата. С това на практика той призна, че всичко се записва на 100%.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Така. Явно говорим на различни езици. Предложението е отлично и може да се предложи за включване в наредба към закона, а в случая ние коментираме закона. Под нормативните актове са в компетенцията на Министъра, но въпреки това, че го предложим утре на комисията по земеделие. Те по служебен път, при добро желание могат да го отправят до Министъра. Въпреки всичко мисля, че е необходимо малко да се прецизира.
    По мое мнение за да има някакъв смисъл, то участието в този регистър би имал смисъл ако задължението да се регистрират в него е както за арендаторите, така и за пчеларите. Иначе никой няма да си мръдне пръста да прави нещо само за неколцина желаещи. За това бих предложил нещата да се формулират по следния начин:

    1. Създава се публичен регистър, в който се вписва всяко едно пръскане от всеки един арендатор и всеки един пчелар.
    2. Регистъра съдържа следните полета:
    ............
    ............
    ............
    3. Арендаторите са длъжни да попълват този регистър поне 7 дена преди всяко едно пръскане
    4. Пчеларите, посочват GPS координатите на пчелините си, както и метода, по който желаят да бъдат информирани - SMS и( или) E-Mail, който да съдържа информация, за предстоящото третиране.
    5. Сървъра на публичния регистър автоматично оповестява не по-късно от 48 часа преди пръскането всички пчелари, намиращи се в 3-километровата зона, както и всички майкопроизводители, намиращи се в 10 километровата зона.
    Сигурно още може да се прецизира, но както казах в момента доста съм зациклил.Ще бъда благодарен на малко помощ.

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ти им дай идеята и ако откликнат положително, ще запретнем ръкави, и за ден-два ще го прецизираме с най-големи подробности. За това прецизиране не е необходим форума, а само 2-3 активиста и един Skype.

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •