Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9171819
Резултати от 181 до 184 от общо 184
  1. #181
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При ДБ всичко е по сложно и тежко за сам човек.
    Не съм съгласен напълно, но на есен може да поспорим малко. От няколко сезона си разработвам методи за по-малко работа повече добиви и ще видим, какво ще се получи.

  2. #182
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При ДБ всичко е по сложно и тежко за сам човек.
    Аз съм с ДБ 10. Плодника си стои на стойката и изобщо не го пипам. Покрият ли и последната рамка с пчели, слагам магазин а като запълнят и него, следващия. Миналата година, пък и тая, кълбенцата бяха толкова малки, че постоянно им слагах питка от страх да не загинат. В края на май имах плодник и три а на които сложих и четири магазина плътно покрити с пчели. Това което направиха за десетина дена, при цъфнала драка от стотици декари непосредствено над пчелина, просто не е за вярване. А хамалогията е, че ротирах един два пъти магазините, но само магазините а те са по-леки от ЛР корпусите и не виждам кое му е сложното и тежкото.

  3. #183
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз ги гледам по съшият начин, да не съм луд да правя ротации. Заради кръста направих хибридна система като ползвам бонусите на ДБ и ЛР и всичко е много по лесно и по леко.

  4. #184
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Аз със ДБ 10/8 плодник върху плодник,като основно работя със плодникова рамка.Имам и зареднени магазини отдолу на някой места.Тежко става когато има мед,ама тежи когато го има

 

 
Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9171819

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •