Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 184
  1. #161
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    От два сезона темата е табу.Какво става с тези помощни, има ли смисъл от допълнителната работа? Тръгнал съм в тази посока и не откривам много информация. Има предположения, намерения и като започнеш да вадиш по 100 кила от кошер и споделянето свършва
    10 кошера - тон. 100 кошера - 10 тона. Матеев с 2000-3000 семейства - 200-300 тона Х 5лв. на едро...опааа - 1 милион - 1,5 милиона. За година. Десет години - 10-15 милиона. Това да вярваш в таласъми било голяма работа.

  2. #162
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...Матеев с 2000-3000 семейства...
    Има ли ги още или се отказа?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #163
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Има ли ги още или се отказа?
    Дадох само пример с него, но колко има сега не знам, а и не ме интересува. Предполагам, че ги има. Не случайно направи две организации, но пък като ме подсети се чудя какво ли се получава в тях? Да бе. Що ли пък да се интересуваме? Че какви сме ние? Едната организация не се интересува от нас, другата хич и накрая - ние се борим за българското пчеларство.

  4. #164
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Дадох само пример с него, но колко има сега не знам, а и не ме интересува...ние се борим за българското пчеларство.
    то само за пример може да послужи, доколкото знам, големите производители на майки и отводки, мед не вадят. Щото хранят нон стоп и най-малкото, не е коректно, не за друго

  5. #165
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    От два сезона темата е табу.Какво става с тези помощни, има ли смисъл от допълнителната работа? Тръгнал съм в тази посока и не откривам много информация. Има предположения, намерения и като започнеш да вадиш по 100 кила от кошер и споделянето свършва
    Има смисъл. И това в никакъв случай не е допълнителна работа. Напротив тя е задължителна. Най- малкото защото осигурява разрояване, резервни майки, пчели......Въпросните килограми с години се преекспонират. Всеки добив зависи най-вече от броя на пашите. Сетне от способностите на пчеларя да ги усвои.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #166
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Миналия сезон пробвах с 25 кошера и 25 помощни от тях, но направих някои кардинални грешки и резултата не беше чак УАУ, ама ако пък не беше и това от тези кошери нямаше да извадя . В крайна сметка въпреки грешките изкарах мед колкото от другите,а сега имам зазимени и 10 резервни от помощните!

  7. #167
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Има смисъл. И това в никакъв случай не е допълнителна работа. Напротив тя е задължителна. Най- малкото защото осигурява разрояване, резервни майки, пчели......Въпросните килограми с години се преекспонират. Всеки добив зависи най-вече от броя на пашите. Сетне от способностите на пчеларя да ги усвои.
    За пило също може да ги ползваш и за каквото имаш нужда. Така имаш много повече варианти и е пъти по лесно. Добива не е толкова голям, ако от нормален кошер вадя по 30кг. от този обединен с помощно 45, но бонуса е в облекчаването на работата. А при мен няма тайни, пролетно време ги деля а преди слънчогледа ги обединявам, така се спира роевото и през годината работят 2 майки което дава повече работна пчела за основната ми паша.

  8. #168
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Нещо не ви разбирам. Имате, примерно, 50 основни семейства и 50 помощни. Отваряте 100 капака, бъркате в 100 кошера, ако се налага подхранване - 100 кошера, преглед - под 100 капака, местене на рамки, обединяване, рамки и основи под 100 капака, .... и твърдите, че работата е по-малко и било по-лесно? В крайна сметка, на колко кошера делите добива си, за да получите среден резултат за сезона? Единствено снеглеровата дъска внася някакво облекчение, но това не е помощно, по-скоро двусемейно/двумайчино в различните техники на използване.

  9. #169
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Нещо не ви разбирам. Имате, примерно, 50 основни семейства и 50 помощни. Отваряте 100 капака, бъркате в 100 кошера, ако се налага подхранване - 100 кошера, преглед - под 100 капака, местене на рамки, обединяване, рамки и основи под 100 капака, .... и твърдите, че работата е по-малко и било по-лесно? В крайна сметка, на колко кошера делите добива си, за да получите среден резултат за сезона? Единствено снеглеровата дъска внася някакво облекчение, но това не е помощно, по-скоро двусемейно/двумайчино в различните техники на използване.
    Хубаво е да се задават такива въпроси, че някои се унасят когато започнат да ги разтягат.

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Че то точно и на вас двамата, ако трябва да ви се обяснява? Отиде работния ден.......
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •