Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 58 от 61 ПърваПърва ... 8485657585960 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 571 до 580 от общо 601
  1. #571
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Подадох документи първият ден от приема преди обед, не съм с максимален брой точки и НЕ съм одобрен. Имам познат,който подаде заявление последният ден и е одобрен, миналата година същият не беше одобрен. Това ме навежда на мисълта, че таймингът не играе роля.
    Мое мнение

  2. #572
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Е, тия, които са се регистрирали скоро като ЗП няма как да бъдат одобрени от първия път, дава се предимство според мен на по-дълго регистрираните ЗП, за да не се чустват вече грозно прецакани, тия програми според мен са да се примамят колкото се може повече балъци да се регистрират като ЗП, и да се метнат на програмната пързалка, плащайки си ежемесечно осигуровките естествено!

  3. #573
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Няма какво да гадаете за точкуването и класирането, и доколко времето на подаване има значение - всичко си е написано ясно в документите по програмата. Който го интересува, може да го прочете.

  4. #574
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Е, тия, които са се регистрирали скоро като ЗП няма как да бъдат одобрени от първия път, дава се предимство според мен на по-дълго регистрираните ЗП, за да не се чустват вече грозно прецакани, тия програми според мен са да се примамят колкото се може повече балъци да се регистрират като ЗП, и да се метнат на програмната пързалка, плащайки си ежемесечно осигуровките естествено!
    Ти и тези с палците в сивя сектор ли сте?

  5. #575
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от ciko Виж публикацията
    Ти и тези с палците в сивя сектор ли сте?
    Защо трябва да са в сивия сектор, ако си подават коректно данъчните декларации? Това че не си ЗП не те вкарва в сивия сектор ако си плащаш данъците.

  6. #576
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Тия програми са като тези по телевизията! Уж много, уж всичките хубави, а като седна по случайност нещо да гледам половин час избирам и нищо не харесвам. За който се заблуждава, че цяла България не е в сивия сектор....Е, винаги има изключения, но реалноста е сива- съжалявам! Личен опит.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #577
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Според мен времето на подаване на документите, не трябва да е определящо! Не може, някой подал в първите, и по-малко събрани "точки" да бъде одобрен, а подалият в последния ден с максимален брой "точки"...........НЕ!

    Поздрави, Г. Георгиев
    Цитат Първоначално публикувано от ciko Виж публикацията
    Подадох документи първият ден от приема преди обед, не съм с максимален брой точки и НЕ съм одобрен. Имам познат,който подаде заявление последният ден и е одобрен, миналата година същият не беше одобрен. Това ме навежда на мисълта, че таймингът не играе роля.
    Мое мнение
    Разбира се, че времето(тайминга) не е първостепенен критерий. Просто при равни точки то се явявя като последен критерий.

  8. #578
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Добра новина за тези, които са кандидатствали за кошери или отводки, но не са одобрени. Една част от тях в следващите дни ще бъдат повикани да сключат договор.

    Днес работната група по НПП 2016 бяхме на заседание и преразпределихме около 740-750 хиляди лева. Парите са от мярка А - Техническа помощ на пчелари, по която досега се харчеха за популяризиране на пчелния мед, и от Мярка Д, по която бяха научните програми. И по двете мерки няма утвърден нито един проект, така че парите трябваше да се преразпределят по други мерки. Като цяло парите по мерки Б (вароатозата) и В (анализите на пчелния мед) се оказаха достатъчни и всеки един кандидатствал е удовлетворен. Сключени са договори за 95-97% от сумите, а малкото остатък също беше обявен за преразпределение.

    Най-голям проблем се оказа Мярка Г - кошери, отводки и майки. При тях заявени за подпомагане спрямо бюджета са съответно 581%, 281% и 168%. Като пари това е недостиг от общо 3 милиона 873 хиляди лева. Явно пчеларите в България искат преди всичко кошери, след това отводки и на последно място - майки. Излишните 750 000 са капка в морето на фона на необходимите почти 4 милиона, но няма как - това са всичките пари, и беше повече от ясно, че трябваше да бъдат преразпределени към мярка Г.

    След много спорове и последващо гласуване беше взето решението 750-те хиляди лева да бъдат разпределени 50% за кошери и 50% за отводки. За майки не преразпределихме поради факта на недостатъчния капацитет на НРАП. БПРА също ще прави майки тази година, но те ще се използват предимно за производителите на отводки от БПРА и за собствени нужди (подмяна в собствените пчелини). За продажба ще остане много малко количество - може би 3-4 хиляди майки. Отводки обаче БПРА ще продаде около 9-10 хиляди бройки, така че сега е момента да си заявите такива.

    Също така от МЗХ ни информираха, че от сега нататък протоколите от заседанията на работните групи по НПП ще бъдат публикувани на сайта на МЗХ, което е една много добра инициатива, която аз я приветствам. По принцип аз правя записи на тези заседания, но досега не съм имал смелоста да ги публикувам най-малкото поради уважение към МЗХ, пък и не е имало повод, при който служители на МЗХ да са правили гафове по заседанията. В момента самото МЗХ е решило да направи ПУБЛИЧНОСТ на заседанията, за което ги приветствам.

  9. #579
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Рекламен клип, популяризиращ българския пчелен мед е задължително важен за бъдещето на сектора. ( Реклама, подобна на провежданата в туристическия сектор). Отделен въпрос е че до сега парите все за заминавали не по предназначение. Ако нищо не се направи по въпроса, България ще продължи да бъде страна, произвеждаща мед с нисък имидж.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #580
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Добра новина за тези, които са кандидатствали за кошери или отводки, но не са одобрени. Една част от тях в следващите дни ще бъдат повикани да сключат договор.

    Днес работната група по НПП 2016 бяхме на заседание и преразпределихме около 740-750 хиляди лева. Парите са от мярка А - Техническа помощ на пчелари, по която досега се харчеха за популяризиране на пчелния мед, и от Мярка Д, по която бяха научните програми. И по двете мерки няма утвърден нито един проект, така че парите трябваше да се преразпределят по други мерки. Като цяло парите по мерки Б (вароатозата) и В (анализите на пчелния мед) се оказаха достатъчни и всеки един кандидатствал е удовлетворен. Сключени са договори за 95-97% от сумите, а малкото остатък също беше обявен за преразпределение.

    Най-голям проблем се оказа Мярка Г - кошери, отводки и майки. При тях заявени за подпомагане спрямо бюджета са съответно 581%, 281% и 168%. Като пари това е недостиг от общо 3 милиона 873 хиляди лева. Явно пчеларите в България искат преди всичко кошери, след това отводки и на последно място - майки. Излишните 750 000 са капка в морето на фона на необходимите почти 4 милиона, но няма как - това са всичките пари, и беше повече от ясно, че трябваше да бъдат преразпределени към мярка Г.

    След много спорове и последващо гласуване беше взето решението 750-те хиляди лева да бъдат разпределени 50% за кошери и 50% за отводки. За майки не преразпределихме поради факта на недостатъчния капацитет на НРАП. БПРА също ще прави майки тази година, но те ще се използват предимно за производителите на отводки от БПРА и за собствени нужди (подмяна в собствените пчелини). За продажба ще остане много малко количество - може би 3-4 хиляди майки. Отводки обаче БПРА ще продаде около 9-10 хиляди бройки, така че сега е момента да си заявите такива.

    Също така от МЗХ ни информираха, че от сега нататък протоколите от заседанията на работните групи по НПП ще бъдат публикувани на сайта на МЗХ, което е една много добра инициатива, която аз я приветствам. По принцип аз правя записи на тези заседания, но досега не съм имал смелоста да ги публикувам най-малкото поради уважение към МЗХ, пък и не е имало повод, при който служители на МЗХ да са правили гафове по заседанията. В момента самото МЗХ е решило да направи ПУБЛИЧНОСТ на заседанията, за което ги приветствам.

    БРАВО! БРАВО! БРАВО!
    Днес е добър ден за българското пчеларство.
    Позицията на МЗХ за публичност също заслужава пълни адмирации. Дано някой ден всички заседания на всички комисии станат публични.
    Още веднъж БРАВО.

 

 
Страница 58 от 61 ПърваПърва ... 8485657585960 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •