Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 61 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 601
  1. #471
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Матеев ,моите уважения ,но ако повечето послушаме това за което ни умоляваш ,мисля че форума ще стане сух ,като учебник по научен комунизъм.Ако има някакво значение за теб моето мнение : такъв какъвто е в момента ми харесва много.

  2. #472
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Хем си прав, хем не си. Определено количество майтап е допустимо, и сам виждаш че с модераторите не се заядаме кой знае колко. Самите ние също сме хора и понякога пускаме майтапи, както и се кефим на чужди майтапи. Не знаеш обаче колко много постинги съм изтрил, на които съдържанието е само една емот-иконка. Ако някой толкова много харесва дадено мнение, ами че да сложи една положителна ръчичка. Защо трябва да отваря нов постинг само с една емот-иконка или с възклицание от типа "браво, евала"? Та именно поради това ви напомням, че всеки един ваш постинг отнема съвкупно по няколко часа време на вашите колеги, пък нека вашата съвест сама да прецени дали е удачно този постинг да бъде написан или не.

  3. #473
    Наблюдател
    Регистриран
    18.04.2013
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Каспичан, обл. Шумен
    126 кошера и лапваш субсидията или там какво си беше, нищо, че в района в който са ти кошерите има само 30 декара слънчоглед и два декара краставици. Там където има кошери да има и паша за тези кошери инак другото е мушенгия ! Как ги дават тези програми просто за това , че имаш 126 кошера
    Ако не си част от решението, бъди част от проблема!

  4. #474
    Наблюдател
    Регистриран
    31.03.2011
    Мнения
    14
    На някой обадили ли са му се от ДФЗ за лекарствата.Написали са, че ще намалят процента на субсидията заради недостига на бюджета.Знаете ли с колко ще го намалят?

  5. #475
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, аз вече получих уведомително писмо от ДФЗ. За борба с вароатозата намаляват помощта от 80% на 60%. При това положение третирането на един кошер вече ми излиза много скъпо, и аз мисля да се откажа от договора с ДФЗ (по-точно няма да го подпиша).

    Според мене това е поредният номер, стъкнат от Ганчо и доцента. На тях им е пределно ясно, че много хора ще се откажат, и по този начин ще останат много излишни пари, които в последния момент ще бъдат "усвоени" от тях. Това са го играли и през други години и явно им се е усладило.

  6. #476
    Наблюдател
    Регистриран
    31.03.2011
    Мнения
    14
    Ясно, пак долни схеми.Как така от както я има програмата вече 5-10 години все бяха неусвоени тези пари.Сега, когато дадоха добър процент и мярката стана привлекателна направиха номер, за да останат пак неусвоени средствата.Изведнъж да има толкова много кандидати, че да се наложи да намалят помощта с 20% , при положение, че досега бюджета предвиден за тази мярка сигурно се усвояваше на 50%...

  7. #477
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Аз не виждам защо се напъвате толкова за тези лекарства, като борбата с акара по биологичен начин струва по левче на третиране(пролетно или есенно).

  8. #478
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Аз не виждам защо се напъвате толкова за тези лекарства, като борбата с акара по биологичен начин струва по левче на третиране(пролетно или есенно).
    Бонев, ще споделиш ли рецептата тук?
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=22&page=77

    Ти си човек, на който целия форум има доверие и ще е от полза за всички.
    Предварително благодаря!


    Този пост е редактиран от koragroup; 17.02.2015 в 21:22. Причина: допълнение
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #479
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Рецептите на skutelator за ползването на Оксалова киселина и тимол.

  10. #480
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Да, аз вече получих уведомително писмо от ДФЗ. За борба с вароатозата намаляват помощта от 80% на 60%. При това положение третирането на един кошер вече ми излиза много скъпо, и аз мисля да се откажа от договора с ДФЗ (по-точно няма да го подпиша).
    Миналата година и аз се отказах, но отидох веднага като разбрах за неблагоприятните условия. Така се отказваш от участие преди да е дошъл договора и даваш шанс на резервите, ако случайно от тях останат желаещи.

 

 
Страница 48 от 61 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •