Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 40 от общо 40
  1. #31
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Добра идея която подкрепям но как ще бъдат пренебрегнати чорбаджилъка и самосиндикалните дейности манталитета имам в предвид?

  2. #32
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    той за зам министъра подхвърли тази тема но бай Иван се почеса по тила леко наклони каскета напред и гледайки някъде между двата си чипика... види се тази идея не го заитересова.
    Мисля че ако държавата не вземе нещата в ръце говоря за държавно регулиране на пазара и промяна в политиката в сектора след не дълго време това ще го направят тези за които работи държавата. Вече виждам китайски колега радостен не не радостен ЩАСТЛИВ от това че няма да опрашва дърветата ръчно собственик на Х декара земя прави това което ние не можем да направим по една или друга причина.

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Тъй като напоследък в различни теми от форума често се повдига въпроса за обединението на всички пчелари под една или друга форма, реших да отворя тази тема с цел да проверим дали наистина ще успеем да се договорим и да създадем едно такова обединение, което да защитава нашите интереси.

    По принцип има два вида обединения - с ИДЕАЛНА или с КОМЕРСИАЛНА цел. И двата вида обединения се регулират със съответните закони и наредби, които ние сме длъжни да ги спазваме, ако искаме обединението да бъде официално признато и да има законово основание да функционира.

    Обединенията с комерсиална цел са търговски дружества, като за нас най-подходящите форми са ООД, АД или КООПЕРАЦИЯ. Тази тема е създадена точно с цел да направим един опит за създаване на една

    КООПЕРАЦИЯ на пчеларите,

    която ще функционира като търговско дружество с цел излизане на международните пазари за експорт на мед и пчелни продукти.

    В друга паралелна тема ще направим опит за създаване на АСОЦИАЦИЯ, която пък да защитава интересите на всички пчелари пред правителството, парламента и всички останали държавни институции.
    Подкрепям подобно обединение, което е плод предимно на ентусиазъм предвид хилядите подробности, на които трябва да се обърне внимание и времето нужно за това.Какъв ще е бизнес плана, целите и методите за постигането им.Матеев, (напомняш ми на бившия собственик на СТС Финанс) ако приемем образно, че един пипс от международните валутни пазари е еквивалентен на 20 тона мед, какво ще е необходимото количесто произведен мед от обединението за да бъде "забелязано"?
    Без да се стремя да обидя някого, но от кратките ми наблюдения, никой си няма на идея каква организация се изисква за постигането на целта, вероятно с изключение на Матеев.Затова той е логичния лидер.За тези, които биха се почувствали пренебрегнати ще поясня, че практически лидерите са повече, по един за всяко ключево звено в плана.

  4. #34
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз съм бившия собственик на СТС Финанс. Продадох го на Иво Прокопиев, защото ми предложи такава сума, на която не можех да откажа. С парите от СТС Финанс направих СТС Солар, но там нещата се объркаха на правителствено ниво. И ето ме сега пчелар, като все още не знам какво ще се обърка и тука.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ... като все още не знам какво ще се обърка и тука.
    Дай Боже НИЩО да не се обърква повече, че и без друго кашата е голяма.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Saras Виж публикацията
    Подкрепям подобно обединение, което е плод предимно на ентусиазъм предвид хилядите подробности, на които трябва да се обърне внимание и времето нужно за това.Какъв ще е бизнес плана, целите и методите за постигането им.Матеев, (напомняш ми на бившия собственик на СТС Финанс) ако приемем образно, че един пипс от международните валутни пазари е еквивалентен на 20 тона мед, какво ще е необходимото количесто произведен мед от обединението за да бъде "забелязано"?
    Без да се стремя да обидя някого, но от кратките ми наблюдения, никой си няма на идея каква организация се изисква за постигането на целта, вероятно с изключение на Матеев.Затова той е логичния лидер.За тези, които биха се почувствали пренебрегнати ще поясня, че практически лидерите са повече, по един за всяко ключево звено в плана.
    Нищо трудно няма, само трябва да се иска да се направи. Реално никой не иска да има такава кооперация или да го кажа по друг начин малко хора го искат. Българина в последните 70 години е научен да бъде самогъзник и, че кооперацията е мръсна дума. Реално нямаме идея какви ще са ползите от нея. Ние сме научени да оцеляваме, а трудно е да събереш оцеляващи хора на едно място с еднакво мислене и еднакви действия. То за това и държавата ни е на този хал ама е друга тема. В кооперацията трябва да има единомислие и съгласяване с мнозинството. Е как някой, който се чуди как да преживее ще стане член на такава организация. Трудно е да се промени мисленето на хората, особено като няма мислене.

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Така е, не е трудна самата регистрация, а организацията.Не напразно Матеев говори за лидер, който да държи руля на кораба, в противен случай ще се сблъскаме с множество некомпетентност дори тя да е от добро сърце.Съгласяване с мнозинството може да е налице, когато имаме равни условия.Тоест всички членове да притежават еднакви или сходни активи.Но може да се използва и "кошерната демокрация".Тежестта при гласуване на важните решения да зависи от кошерите със семейства.Например имаме 50 гласа за дадена идея и 20 против нея, когато се направи равносметка може да излезе, че 2/3 от семействата са против.Вариянти всякакви, важното да отразяват реалността, няма как едно едро стопанство да се води по акъла на някой с 30-40 кошера.
    Както сам отбеляза трябва да има минимални изисквания, кои пчелари може да кандидастват.Различни въпроси трябва да се дискутират и вероятно ще е необходимо отделен подфорум, където да се разглежда всеки въпрос в различна тема, за да има ред и нагледност.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Хората се обединяват от общи цели или идеали.Когато се дефинират целите или идеалите и се приемат от достатъчно количество хора за организация, ще я има.Лично аз при думите организация, кооперация, партия се "изфрищвам".Май имам добра памет.По-възрастните разбират за какво говоря.Изяснете си общите цели или идеали и ще има организация.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Целите са ясни.За разлика от асоциацията, кооперацията няма нужда от много членове, а от компетентни и мотивирани такива.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Е тук си много прав. И по-важното е да сте на един акъл.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •