Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 73
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Скоро ,ще се включа в темата ,сега съм много зает,ще ставам баща“ иначе няма проблеми с членския внос ,да обсъдим кандидатите (ще има ли лидер или човек на заплата ) темата се пуска за N ПОРЕДЕН ПЪТ ....

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Добре тогава, от моя скромен опит като начало една такава асоциация би трябвало да се заеме с "пчеларската програма". Така действаща не изпълнява целите си. .... Ако успее такава организация да влезе в управлението на парите по програмата ще е голям плюс за всички нас.
    Сега, нека да разграничим поне малко нещата. По моето скромно мнение целите са едно, а средствата за изпълнението им е друго. Поне според мен това предложение по-би подхождало на второто. Според мен целите на асоциацията трябва да не са 50-60 на брой, а не повече от 4-5, а средствата за постигане на целите те са повече на брой, но те имат и по-краткосрочен характер. При решаването на даден проблем те автоматически се променят.
    После, не си мислете, че влизайки на наш представител в работната група, то останалите ще изхвърчат от там и само ние ще дирижираме нещата. Напротив. Нашият представител ще бъде поставен в много тежка ситуация. Един срещу вече добре сформирана и перфектно работеща машина за точене на пари. Повечето от експертите представители на МЗХ и ДФЗ получават лисчета с това какво да правят, в противен случаи-отиват в бюрото по труда. Имат две алтернативи -или да станат бушони , или да си търсят друга работа. Въпреки всичко има начини за постигане на целите, но първо те не трябва да се коментират тук, а и изискват много предварителна работа и много контакти, което също създава условия за неуспех.

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Верни са, но практически трудно осъществими. Направи такава група тук или другаде за да не се включват недоброжелатели ->

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Точно затова винаги съм искал да има скрит раздел на форума с ограничен достъп но това всеки път се посреща на нож...
    Аз съм един от тия които са против тази идея. Другите вече ги няма у форума или почти ги няма. И Бориславе, идеята не се е посрещала на нож, с плюнки или обиди, а с аргументи. Който го интересува, все още може да прочете, за съжаление мненията на Борислав Александров ги няма там. Тогава Буци взе правилното решение, в противен случай това щеше да бъде началото на края на pchelari.com.
    Сега вече имаш единоначалие. Управленските решения ги взема Той.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    jordanov ако всичко е публично как ще се противодейства на ''Троянските коне''. Подобни организации и ''обединения'' неусетно
    се превземат от старите кримки.Наистина трябва да се вземат мненията на колкото се може повече пчелари, но едва ли може да се угоди на всеки.Привърженик съм на идеята по-добре една две цели, но да са осъществими.Това което се вижда на картата според мен може малко да се опрости в смисъл не е задължително областните градова да се водещи по региони , защото някъде ще има жесток отпор от съществуващите организации, но това е само мое предположение. Иначе така структурата е добра.

    Като начало може да се пробва виртуално членуване извън форумите и групите мястото да е НЕУТРАЛНО за да няма никой засегнат.Извадката ще е съвсем малка, но поне ще се види има ли интерес и няма да струва на никого нищо.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Друже, включването ми в темата беше с една единствена цел - внасяне на малко яснота по отминали събития. Благодаря за вниманието.

  7. #47
    Каква интересна идея и какъв чудесен дебат се е заформил. Браво...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #48
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    нищо ново под слънцето ,равносметката е после кой кого е яхнал...гледам тука на първо четене има фукня -кой с колко може да се изхвърли ...а забравяте че някои от вас разчитат на меда който са изкарали??и това ще ги храни до догодина...нооо..машината си работи ..и яхнатия определено ще е пчеларя..Въпрос на време е ..Значи-създава се организация или не знам кво си там -то на никой не е ясно какъв ще е кяра ама сублимативно и консулидирано ще пишем че даваме по 100 -200 -1000 лева ,това е просто смешно-Светозар Каменов ви го написа в прав текст-дайте да видим каква ще я вършим па тогава да обсъждаме "членски внос"??

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Дааа. Всеки много говори, но като стана въпрос за предложения, най-вече за това какви ще ги вършим, започва едно дюдюкане кой, кого щял да яхне. Та ей за това сме си на този хал. Вместо да изметем тия, дето са ни яхнали ние работим в тяхна полза. Практиката показва, че няма невъзможни неща. Стига да има желание и воля всичко може да се постигне. Е не за един ден, но стъпка по стъпка и много работа. Лошото е, че липсват работните пчели. Всеки чака някой да направи нещо и след това 1001 кусура да намери. Има я темата. Вместо да чертаете мрачно бъдеще и да сипете помия, дайте нещо от себе си. Направете нещо конструктивно.

  10. #50
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Предполагам вече всички започнаха да осъзнават, че пчеларите са НЕСПОСОБНИ ДА СЕ ОБЕДИНЯТ !!! Освен израза "хайде да се обединим" те друго не знаят, друго не си представят, за друго не могат да дадат дори и идеи, камо ли пари и личен труд.

    Тази тема беше един експеримент, който целеше да провери доколко пчеларите имат готовност за обединение. Според мене експеримента се провали. Обединение не може да стане поради причини, които вече ви ги изредих, но вие не ги повярвахте:

    1. Всеки иска някакво обединение, но никой не си представя що за животно е това и има ли то почва у нас.
    2. Всеки си мисли, че НЯКОЙ ДРУГ ТРЯБВА ДА СВЪРШИ МРЪСНАТА РАБОТАТА !!!
    3. Всеки си мисли, че той лично НЯМА ДА ДАВА ПАРИ за това обединение. Трябва да се намери някой глупак, който да ги даде тези пари.
    4. Всеки си мисли, че той лично НЯМА ДА ПОМАГА С ЛИЧЕН ТРУД за това обединение. Трябва да се намери глупак, който да се труди без пари.
    5. Въпреки пълната си пасивност по въпроса, всеки си мисли, че ИМА ПРАВО ДА КРИТИКУВА тези, които все пак жертват някакви пари и време !!!

    Още в първите постинги на темата беше публикуван линк към Закона за юридическите лица с идеална цел. Този линк е използван САМО 11 ПЪТИ !!! Само 11 човека са си направили труда да изтеглят закона, и не се знае колко от тях са го прочели от край до край. А изчитането на закона е една хилядна част от всичко, което трябваше да се свърши, за да стане това обединение факт.

    Тъжно ми е да го констатирам, но пчеларите наистина НИКОГА НЯМА ДА УСПЕЯТ ДА СЕ ОБЕДИНЯТ, освен ако разбира се не се намери някой, който ДА СВЪРШИ МРЪСНАТА РАБОТА. Но то такива вече има, и то няколко. Те вече са създали асоциации, които функционират. Какво повече искате - не знам. Дори и утре да се създаде още една или още 100 асоциации - какво ще се промени? Пасивните пчелари пак ще си останат пасивни и пак ще критикуват всеки и всичко, търсейки виновник за собствените си проблеми.

    Вече има асоциации - изберете си една, станете член, бъдете активни, издигнете се в ерархията и тогава и само тогава ГЛАСА ВИ ЩЕ СЕ ЧУВА !!! Вчера бях на Беклемето - имаше събрание на което се обсъждаха пчеларските проблеми. Имаше и шефове на асоциации, с които човек можеше да се запознае и да поговори. Колко от вас присъствуваха на това събрание? Колко от вас станаха да се изкажат? Колко от вас се запознаха с управителите на местните или централните сдружения? Колко от вас написаха лист с предложения, за да им ги връчат? Въобще колко от вас заделиха поне 5 минути от личното се време, за да поработят за общата полза?

    Всичко това са тъжни констатации, но за съжаление това е САМАТА ИСТИНА !!! Всеки иска да критикува и оплюва, но НИКОЙ НЕ СИ МЪРДА ПРЪСТА за общото благо. Единици са тези, които са активни и имат потенциал да направят нещо добро, но като виждат какво е отношението на останалите (всеобща неблагодарност), те се обезверяват и отчайват.

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •