Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 73
  1. #31
    Уважавам и Борислав, ама ми е жал какви тигели ще трябва да тегли от Добрич до София и едва ли ще издържи дълго...[/QUOTE]

    Извинявай колега но защо всичко трябва да е в София.

  2. #32
    [QUOTE=koragroup;28633]Подкрепям предложението за Димитър Бонев. Остава и той да иска изобщо да членува...
    Уважавам и Борислав, ама ми е жал какви тигели ще трябва да тегли от Добрич до София и едва ли ще издържи дълго...[/QUOTE

    Мисля че трябва да има активни членове от цяла България.
    Колкото до Бонев не съм много съгласен, с оглед на това че когато се разглеждаха предложенията за следващия програмен период, поставяше разделяне на стари регистрирани и нови регистрирани колеги.
    Мисля че това не е обединителна фигура в бъдещата асоциация на всички пчелари.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Славов Виж публикацията
    ...
    Извинявай колега но защо всичко трябва да е в София.
    Ами не трябва, ама е така... Асоциацията ще е нашия посланник пред властта, а тя е в столицата.
    Относно другото ми предложение, не приемай лично нещата. И аз съм нов, ама ако така ще се изчисти гилдията от лапачите на субсидии поне малко, мога да преглътна 1-2 годими без ЕС помощи.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #34
    Не приемам лично нещата само казвам че ни трябва личност която да ни обедени , а не да насажда предварително напрежение.
    Колкото до мен аз съм регистриран ЗП от 2 години не съм си и помислил да се занимавам на този етап с програми.
    Прочети целия под форум какво ни очакава в следващия програмен период.
    Наздраве и много успехи.
    Този пост е редактиран от Георги Славов; 16.08.2013 в 10:53.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Мислих да запазя мълчание и да се включа, чак когато видя, че нещата потръгват и да помогна с каквото мога, но не се сдържах.
    Начина, по който се започва много ми напомня това, което се случи преди няколко години при създаването на СБП. Много съм изписал по тази тема и не искам да започвам отново. Тогава се молих да се включат повече хора , но не би.
    Устава е най-малкия проблем. Там нещата общо взето са фиксирани в закона и местата където може да се лавира са съвсем малко. Устава винаги може да се промени и доразвие. По-важното е друго. За да бъдем легитимни трябва да отговорим на изискванията на закона за пчеларството и стоящия все още във фризера закон за браншовите организации. Това означава, че за да се отговори на изискването на първия закон то трябва да се изградят структури по общините и то в над 50% от тях, а за да се отговори на изискванията на втория то в тези структури трябва да членуват само регистрирани като ЗП физически или юридически лица. А това коренно ще промени нещата. За държавата активния субект е този, който е регистриран като такъв. Ако искате да правите нещо и то да е легитимно, тогава задължително ще трябва да се съобразите с тези предварително зададени условия.. Някой ще каже, че пак се опитвам да разединявам, но това са даденостите. Така автоматично се решава и въпроса и с моето членство. По документи нито съм ЗП, нито пчелар. Това обаче не пречи моят чорбаджия да членува и да плаща членски внос.За мен ще остане удоволствието да бъда страничен наблюдател и ако някой поиска мнението или помощта ми, да ги дам до толкова, доколкото се простират компетентността или възможностите ми.
    Славов,
    През следващия програмен период не ни очаква нищо. ЕК резна и парите по програмите до нивата на първия тригодишен период, което значи, че около 3 милиона годишно включително и националното доплащане.2-та милиона великата четворка вече си ги е разпределила, а дори и трохите няма да са за вас. Като се има в предвид, че великата четворка ще решава кой ще вземе и кой не от трохите, то за вас познайте какво ще остане. Колкото до това с разделяне на стари регистрирани и нови регистрирани колеги, не го измислих аз, но го подкрепих, защото видях какво се получи и знам какво щеше да се случи ако нещата се бяха развили по по-друг начин. За вас пари по програмата пак нямаше да има, защото този който днес е откраднал няколко кошера и е регистрирал няколко пчелина с по един кошер на цялата си фамилия, щеше да обере и парите ползвайки се протекции. Това не е сценарий измислен от мен или този, който е направил предложението, това се случваше най-редовно през последните три години и след първата зима от тези кошери почти нищо не оставаше освен дървенията. Та същите тези после тръгваха да си набавят загубеното по начина, по по който са и започнали с пчеларството и така се наложи да се открие и една нова тема във форума. Разбира се преобладаващата част от новорегистрирани колеги не са такива, но липсата на опит в повечето случаи доведе до общо взето големи загуби и сериозни тревоги на пролет. Е има и такива, които са честни почтени и бързо навлизат в материята, но покрай сухото гори и суровото. Аз лично не съм участвал по програмите, въпреки че реално нищо не ме е спирало. Имам си принципи, пък и съм преценил, че ако не участвам ще загубя по-малко.
    Та тези съждения ме върнаха и към въпроса с лидерството. Няма как да се угоди на всички. Винаги ще има недоволни. По-важното е управителното тяло на една такава организация да се състои от млади, умни и мъдри хора, които да са готови освен това, че ще им се наложи да жертват лично време и средства, а и да понасят удари, обиди и дори унижения, но въпреки всичко да преценят много внимателно плюсовете и минусите при обсъждането на всеки един проблем и да взимат възможно най-оптималното решение, Да не се поддават на изкушението наречено корупция и да поставят интересите на общото дори пред личния си интерес. А това повярвайте ми въобще не е лесно. Нагледал съм се на паднали ангели. (А нали знаете какво е паднал ангел).
    Освен това бих казал, че ако ще се прави нещо, то трябва да се прави без много шум и да се действа много внимателно, за да не се получи това, което стана със СБП.
    Създаването или не на стабилна асоциация, ще е един реален тест и за това до колко сме узрели за колективна работа и ще отвори или затвори пътя за създаване на кооперация.
    Този пост е редактиран от Димитър Бонев; 16.08.2013 в 06:34.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Не е ли по-добре да се отговори първо на няколко по-важни въпроса отколкото членски внос и управление?
    Какви са целите на една нова асоциация, като има вече няколко? Нека първо се формулират целите и задачите и тогава вече са се мисли по другите въпроси.

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Благодаря на колегата Бонев,че се включи при разискването по темата с Асоциацията.Разбрах,че пари по програмите трудно ще дойдат,но все пак това са наши пари от данъците.Европа ги взема от нас чрез вноските/не всичките пари разбира се/ и след това те идват в България и се започва великата борба/образно казано/ в кой сектор ще отидат.За да дойдат при нас ние трябва предварително да сме подготвени.Това може да се случи като предварително се създаде стройна организация и само да се чака момента това да стане.По мое скромно мнение събитието за да се случи трябва поне една година да съществува така наречената Асоциация и да се изгради лоби без което няма как да стане работата по отпускането на каквито и да са средства по пчеларството.Всеки чака парашута да се отвори и да тръгне потока от пари/тютюнопроизводители,зелен укопроизводители и т.н./Но всичките те имат здрава почва под тях и има кой да защити техните искания.Само ние сме като сирачета и все плачем.Бонев,знам че повечето неща,да не кажа и всички са ти ясни относно създаването на организации,а после и как се усвояват парите.Сигурен съм,че ще си полезен при създаването на такава Асоциация.Стига разбира се да не си възмутен от предната организация и да нямаш желание да работиш отново.Знам,че всеки от членуващите трябва да бъде и ЗП.Тук мисля,че доста хора няма да могат да станат членове.Самият аз не съм запознат с всички изисквания,защото отдавна не членувам в организации.Само жълтата книжка все още я пазя/такъв беше цвета на членската нижка на Български пчеларски съюз/,а там пише,че член на дружеството може да бъде всеки български гражданин навършил 16 години,който притежава пчели,има минимум познания по пчеларство.Сега работата е вече коренно различна.За да се хванеш на хорото се иска много свободно време,здрави нерви и стабилно лоби.Все пак за предпочитане е с работата да се захванат по млади и енергични хора/Боре не се извинявай,че си меланхолик,ти си холерик/Това е под формата на шега разбира се.Колкото до мен,аз си премахнах регистрацията на ЗП и съм волна птица.Всеки има правото сам да си решава.

  8. #38
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Не е ли по-добре да се отговори първо на няколко по-важни въпроса отколкото членски внос и управление?
    Какви са целите на една нова асоциация, като има вече няколко? Нека първо се формулират целите и задачите и тогава вече са се мисли по другите въпроси.
    Да пречи на онези хора да вършат нещата които вършат в момента. От това по-голяма награда няма.

    Въпросът е дали ще се намерят достатъчно хора (членове) които да мислят повече и за другите. Възвръщаемост на инвестициите не могат да се очакват (по не и в краткосрочен план). Ако се издава някакъв пчеарски инфомационен бюлетин/списание , това би било някаква компенсация ( в Гърция списанието Меллисокомико е за членове на асоциацията. За да се абонираш за него или да публикуваш реклама в него трябва да станеш член. http://www.omse.gr/main.php?p=8)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Георгиев Виж публикацията
    Боре мисля че не е толкова страшно да си лидер,и смятам че си достоен.Предлагам още двама човека:Димитър Бонев и scutellator.
    Аз също бих гласувал за цитираните в поста на Георгиев.
    1. Желая да стана член на асоциацията.
    2.Съгласен съм да плащам членски внос колкото се реши .
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Добре тогава, от моя скромен опит като начало една такава асоциация би трябвало да се заеме с "пчеларската програма". Така действаща не изпълнява целите си. Аз лично през какъвто ад минах не ми се иска да го изживявам, но с това се сблъскат и много други. И не е най-големия проблем висянето пред агенцията. Програмата като такава на мен ми помогна много, но изпълнението е меко казано отвратително. Би било много добре да има хора пряко свързани с пчеларството, които да спрат меко казано кражбите. Ако успее такава организация да влезе в управлението на парите по програмата ще е голям плюс за всички нас.

 

 
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •