Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 73
  1. #51
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    След събранието в Беклемето лично се запознах с някои от управителите на местни и национални сдружения. Поговорихме малко и набързо се разбра, че всички имат едни и същи проблеми и всички се борят за тяхното разрешаване. Тровенето на пчелите от арендаторите, ниските изкупни цени, монопола на майкопроизводителната мафия, малките по размер и несправедливо разпределените държавни субсидии, и т.н и т.н. Борбата за промяна на законодателството се води отдавна и ще продължава да се води с пълна сила. Добре че има няколко активисти, които го правят това безкористно за сините очи на пчеларите.

    А за тези от вас, които плюят наляво и надясно ще кажа, че дори и не са си направили труда да разберат за какво се борят асоциациите, но въпреки това ги плюят и критикуват в аванс, ей-така от спортна злоба. Според мене няма нужда от нови сдружения. Такива вече има и те функционират. Ако искате да станете активисти в някое от тях - ами станете член и започвайте да работите за общото благо.

    И спрете да критикувате за неща, за които си нямате ни най-малка представа как функционират. По-скоро бъдете благодарни, че все пак някъде там някой си жертва времето и парите за вас.

  2. #52
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Не съм съгласен в частта да си изберем асоциация от съществуващите и да станем членове за да ни се чува гласа. Гласът няма да се чува. Това какво говорят за пред пчеларите тези шефове на Асоциации и какво правят в действителност са две съвсем различни неща.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #53
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ние дори не знаем какво говорят и какво правят. В същото време си мислим, че ще се справим по-добре. Да, ама не. Фактите и резултатите от тази тема говорят друго. Дори и да бяхме успели да създадем асоциация, тя пак щеше да бъде Асоциацията на Борислав, Scutelator, Драган или Петкан - тоест поредната безлична асоциация, която ще бъде оплювана наравно с другите. Просто хората не искат Асоциация - те искат да си НАМЕРЯТ ВИНОВНИК за собствените си проблеми и да го оплюват. И с това се изчерпва тяхната активност по въпроса.

    Също и за кооперацията - хората си представят, че някой ще се бръкне в джоба, за да направи инвестиция за милиони, и после ще започне да им ИЗКУПУВА МЕДА ПО-СКЪПО (тоест на загуба). И тяхното си участие в тази кооперация го виждат само като 2-3 написани постинга във форума. Никой, ама никой не си представя, че ще трябва да си продаде къщата или апартамента и парите да ги вложи в тази кооперация. Именно затова и кооперацията ще се провали. Просто хората не са готови за това. Нямат го инвестиционното мислене и не са готови да рискуват.

    Нещо повече - хората не желаят да им се казва какво трябва да направят, за да успеят. Ако някой им посочи какви грешки правят, те ще го посрещнат на нож. Мислил съм си дали да не отворя една тема "Тайните на успеха", но ако го направя, веднага ще стана враг номер едно на всички, защото в тази тема ще се наложи да разкрия хилядите самозаблуди, в които живее почти всеки един българин. Малкото случаи, в които се опитвам да кажа истината тук или там, вече ми създадоха врагове. И единствената разумна стратегия за мене си остава МЪЛЧАНИЕТО. С две думи казвай на хората това, което искат да чуят, и те ще те обичат. Това е стила на ББ и на всички управляващи. Сега осъзнавам, че те просто нямат друг избор - длъжни са да казват на народа това, което той иска да чуе, а зад кулисите да правят това, което трябва да се направи според тяхното си виждане и компетенции.

  4. #54
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Матеев, радвам се че си такъв оптимист ( идеален си за рекламно лице на Ариана).
    Тея синковци само Боби Михайлов може да ги надмине.
    Изчакай още 10 години и виж сам какво ще направят (всъщност може да погледнеш назад през последните 10 години и да видиш какво са направили- все хубави неща (за които за пред пчеларите все Броксел така искал). Толкова некомпетентност не оставя и капка съмнение че въобще не става въпрос за некомпетентност, а за умисъл)

    Относно майкопроизводителната мафия - такова нещо няма( ако пък има - кой я е създал????), поне не технически, те са просто изпълнители, пешки, и ако ти не си майкопроизводител, то ще бъде някой друг.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #55
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    И единствената разумна стратегия за мене си остава МЪЛЧАНИЕТО.
    Да се чуди човек защо е нужен и този форум?! В този шеговит стил очаквам утре нова тема- " Нощес си купих пчеларска асоциация -тя е само 7 души, ама си е национална" А сериозно- времето не е дошло, по точно Закона за браншовите организации не е притиснал пчеларите да осъзнаят за нуждата от една пчеларска организация, може би защото са омешани любители и хора разчитащи на пчеларството за да живеят. Но и тогава пак ще бъдат "изиграни" от съществуващите сега представители, защото те като политиците са от една партия, само с различни "силови охранители". Такова обединение ще Ви спретнат, че севернокорейската телевизия ще го отрази в новините си. Както пише Матеев- "че те просто нямат друг избор".

  6. #56
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Знаете ли защо няма нужда от нова асоциация - ами защото от гледна точка на управляващите "Кучетата си лаят, но кервана пак си върви". На управляващите въобще не им се занимава с нас. Те си имат толкова много на брой и по-важни проблеми от нашите, щото ние сме девета глуха и за нашите проблеми едва ли си струва да се занимават повече от 5 минути на година. Това е. И 1000 асоциации да създадем, все ще е тая - никой няма да ни ебава за слива.

    Виж ако е една еднствена асоциация с 50 000 члена - тогава може би някой ще се вслуша в нас. Но пак няма гаранция.

    Хайде накарайте всички пчелари да станат членове на една единствена асоциация. Да, ама не.
    Хайде накарайте всички пчелари да дават членски внос по 5-10 лева на година. Да, ама не.
    Хайде накарайте всички пчелари да ходят поне веднъж в месеца на събрания в регионалното сдружение. Да, ама не.

    Не осъзнавате ли колко безнадеждно е всичко това с организирането на пчеларите? Та те самите не го желаят !!!

    И само в редките случаи, когато на някого му откраднат кошерите или му отровят пчелите, той се сеща за организацията и надава вой "Хайде да се обединим". Но само ден преди това той си е мислел "Е.ете си майката с това ваше обединение. Няма да ви дам и 1 стотинка за него както и няма да си мръдна пръста да помогна с нещо".

  7. #57
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Колко от вас станаха членове на съществуваща организация? Аз вече станах, и то на няколко.

    Колко то вас си платиха членските вноски, защото както знаете сиренето е с пари? Аз вече си ги платих.

    Колко от вас станаха активисти, за да споделят проблеми и да се борят за тяхното разрешаване? Аз вече го направих. След едно отравяне на мои пчели в Ловешко разтресох из основи закостенелите държавни служби и кметства. Това ми струваше пари и време, но го направих.

    Разберете - докато сте пасивни, нищо няма да се случи. Докато всеки един от вас не жертва нещо лично (пари или време), няма шанс да получи каквито и да било облаги от този живот. Никой не дава нищо даром. По-добрия живот трябва ДА СЕ ИЗВОЮВА - с кръв, пот и саможертви. Кръвта е незадължителен елемент, но без саможертви нищо няма да се получи. А доколкото виждам, никой от пчеларите не е готов на саможертва, дори за собственото си благополучие, а камо ли за благополучието на останалите.

  8. #58
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Колко от вас станаха членове на съществуваща организация? Аз вече станах, и то на няколко.

    Колко то вас си платиха членските вноски, защото както знаете сиренето е с пари? Аз вече си ги платих.

    Колко от вас станаха активисти, за да споделят проблеми и да се борят за тяхното разрешаване? Аз вече го направих.
    E, това чаках, но само, че 45 минути по-късно- да бъде новината на деня! Аз на повечето тези организации са им и учредител и не си плащам членския внос-просто никой не ми го иска, а и аз не се натискам да им го предложа- иначе те с радост ще го приберат и какво от това? Не е въпроса дали си член на някоя,/която и да е/ пчеларска организация, а да си отговориш на въпроса- защо си там? Защо се пуска тема и после бързо- бързо се приключва, защото това може би е пред-последния коментар. Борислав е прав, времето ще покаже- някои ще го научат по-трудният начин, други ще гледаме отстрани.

  9. #59
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Матеев, отивам да си направя ритуално сепуку, ей сега осъзнах, че за нищо не ставам...

  10. #60
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз все още не мога да се ориентирам във вашите сложни взаимоотношения. Явно много мъка сте насъбрали от миналото. Самият факт, че има толкова много пчеларски организации говори, че тука нещо не е в ред. Не искам да заемам ничия страна, защото явно все още не съм ориентиран. Готов съм да припозная някоя организация като своя, готов съм и да съдействувам за създаването на нова. Нещо повече - готов съм да жертвам сили, пари и време, за да променя статуквото. Както вече видяхте - не си поплювам. Не ми пука да се опълча на държавни структури или дори на министерски и/или законодателни. Гоня си интересите и имам нагласата сам да си ги отвоювам, ако някой се опита да ме препъне. Към днешна дата моите интереси съвпадат с интересите на всички пчелари, така че ако направя нещо добро, то ще е за всички.

 

 
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •