Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 73
  1. #11
    Не желая да бъда председател.
    Мога да участвам в работни групи или управителен съвет.
    Мога да отделя100/200лв.за членски внос.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Матеев,сигурен съм,че знаеш как се изкарват 1000 лева! Би ли ми обяснил как да ги заделя за членски внос в асоциация в която не знам какво ще става? Не съм против тази асоциация,ще се включа пръв,но трябва да знам истината за създаването и! Мисля,че ме разбираш правилно?

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Предпочитам кооперация, но съм ЗА и за асоциация.
    Не желая да бъда председател.
    Мога да участвам в работни групи или управителен съвет.
    Няма да давам парични дарения, но ще работя активно и безвъзмездно.
    На първа приказка мога да рискувам около 100 лева за членски внос за първата година, за по нататък ако заработим добре и повече.

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov Виж публикацията
    Матеев,сигурен съм,че знаеш как се изкарват 1000 лева! Би ли ми обяснил как да ги заделя за членски внос в асоциация в която не знам какво ще става? Не съм против тази асоциация,ще се включа пръв,но трябва да знам истината за създаването и! Мисля,че ме разбираш правилно?
    Не е необходимо да се шашкаш от 1000-дата лева. Когато мислех числото, което да напиша, за момент си затворих очите и си помислих коя е тази сума, която жена ми ще я преглътне със сравнително малък семеен скандал. Ти направи същото. Не е важна абсолютната сума, важното е да е от сърце. Ти си кажи колко могат да ти се откъснат от сърцето в името на нещо голямо, което да речем че има 50% шанс да успее.

    Истината за създаването на Асоциацията е, че ние НАИСТИНА СЕ НУЖДАЕМ ОТ НЕЯ. Предполагам всички сме на едно мнение, че има едно голямо недоверие към съществуващите асоциации в нашия бранш. Не знаем какво правят - нашите ли интереси защитават, или техните си лични интереси. Дори и нашата асоциация да се окаже, че е просто ПОРЕДНАТА АСОЦИАЦИЯ, тя ще има едно основно преимущество, за което аз лично ще се погрижа при създаването на устава - НАШАТА АСОЦИАЦИЯ ЩЕ БЪДЕ ОТКРИТА. Те ще се отчита, пред своите членове. Тя ще взема мнението на своите членове. Ти видя, че вече написах - Асоциацията трябва да изпраща на всички свои членове ЕЖЕСЕДМИЧНИ ИНФОРМАЦИОННИ БЮЛЕТИНИ.

    Какво повече искаме от една Асоциация:
    1. Да знаем какво се случва във всеки един момент от времето.
    2. Да имаме шанс да влияем на бъдещите събития, тоест нашето мнение да се чува, и ако е в крак с мнозинството, да се взема предвид.

    Това е. Друго няма.

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В определени моменти от време една Асоциация може да изиграе ключова роля за развитието на бъдещето. Така се случи с двете фотоволтаични асоциации - БФА и БСА. Член съм на едната и председател на другата. Та почти веднага след създаването им правителството започна да измисля нов закон за ВЕИ. После имаше наредби, после решения на ДКЕВР. По закон държавните институции са длъжни да вземат нашето мнение при всяка една промяна или при всеки един нов закон, засягащ фотоволтаичния бранш. Така се и получи. Всяки един закон, всяка една наредба, всяко едно решение на ДКЕВР - всичко това предварително идваше в Асоциацията като проект и от нас се искаше становище, като ни даваха двуседмичен срок. После ни канеха на кръгли маси, на заседания на министерски съвет, на публични обсъждания в ДКЕВР, на присъствие в комисиите на Народното събрание - вече съм забравил колко пъти беше - вероятно поне сто пъти за период от 3-4 години. Не мога да кажа, че не са се съобразявали с нас. Когато извадиш някакъв много силен довод - няма как да не се вслушат. Там не са роботи, не са зверове - там са разумни хора, които защитават своите си интереси. Когато обаче извадиш силен и логичен довод, те се съобразяват с него, колкото и да им е неприятно, че личния им бизнес страда. Е имало е и случаи, в които нашият глас беше глас в пустиня, но имало е и такива, при които е ставало така, както ние искаме.

    Смело мога да се гордея, че част от законодателството, част от членовете, част от терминологията в тях, съм ги измислил аз лично или членовете на нашия управителен съвет. Особенно имаме двама активисти там в София, които буквално са вкарали в стрес половината от правителството на ББ и шефовете на НЕК, ЕСО и ДКЕВР. Няма майтап. Една добра и силна Асоциация може много да направи за своите членове, Не всичко, защото има и други силни лобита, но поне част от законодателството ще стане така, както ние го искаме. Ако няма Асоциация, ще стане така, както го иска врага или мафиотите.

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Аз също бих предпочел кооперация - от комерсиална гледна точка би била по-полезна а всички ние рано или късно започваме да търсим капитализация на усилията , които полагаме в една или друга област.Като начало обаче и асоциацията би била добре.А относно членския внос - едни 100-150 лв за година все ще скрием от жените !
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Няколко мисли и от мен.
    Подкрепям и Асоциацията и Кооперацията.
    Относно Асоциацията, мисля че най-важен е не бюджета,м който ще съберем, а членката маса. Ако ще и милионен бюбжет да имаме, ако нямаме представително число членове (от общия брой регистрирани пчелари), никое наше предложение няма да тежи.
    Мисля, че тая "завера" и нейният ръководител е толкова сериозна, че той/тя ще трябва да е длъжност на заплата - за да може да се занимава само с това (освен пчелите си).
    Колкото и идеална цел да има Асоциацията, нейните членове ще имат комерсиални очаквания. Трябва да помислим какви ще са ползите за членовете не само като еднолични субекти, но и като вече съществуващи кооперации. Така ще може по-лесно и бързо да се събере членска маса.
    Полезно ще е, ако някой запознат със статуквото в момента, направи SWOT (силни, слаби страни, възможности за развитие и заплахи) на конкурентните асоциации.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Скромното ми мнение е, че асоциацията е по-важна. Тя ще създава политиката (условията), а кооперацията ще се грижи за икономиката(търговията).

    За себе си мога да кажа, че не се чувствам подготвен да участвам в управлението. И не мога да си го позволя финансово.
    Мога да помагам в работна група.
    Мога да отделям от личното си време, доколкото го имам.
    Мога да отдела 100-150 лв членски внос тази и следващата година (до 200 за асоциацията и кооперацията общо).

    @ Маттев
    Или си много умен и всичко си го планувал отлично (купуване на пчели, на форума, иновациите на форума, идеята за коопа и асоциацията)...
    Или си голям късметлия!

    Няма значение, и двата варианта ги уважавам и адмирирам!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Хвана ме и мене нещо логореята...

    Сещам се за един идеален Председател на Асоциацията - член на форумите, който е помогнал с опита си на всички прохождащи пчелари ползващи интернет.
    Само трябва да гледа малко по-позитивно на нещата и трябва да загърби историческите си "заигравки" с досегашните представители на гилдията ни...

    В тази връзка, мисля, че едва ли някой ще каже "готов съм да съм ръководител". По-скоро може всеки да предложи някого и после да гласуваме тези които не са си направили самоотвод.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Късмета ходи при тези, които го търсят. Нали знаеш - няма как да спечелиш шестица от тотото, ако преди това не си пуснеш фиш. С колегите съдружници обичаме да се майтапим, че "Днеска пуснахме поредния фиш, пък да видим дали птичето на късмета ще кацне на рамото ни".

    1. Ходенето на Апимондия например е еквивалентно на пускане на фиш. Ако намеря клиент, разходите ще ми се избият 1000 пъти.
    2. Опитите да създам собствена пчеларска информационна система е еквивалентно на фиш, защото ако успея, мога да я продавам по целя свят.
    3. Купуването на машина за восъчни основи си е фиш - рано или късно ще се намеся на пазара на восъчни основи в България.

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •