Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: За каква цена бихте продали всичките си кошери и пчелни семейства?

Гласували
81. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Под 100 лв. на кошер

    1 1.23%
  • От 100 до 149 лв.

    7 8.64%
  • От 150 до 199 лв.

    10 12.35%
  • От 200 до 249 лв.

    18 22.22%
  • От 250 до 299 лв.

    23 28.40%
  • От 300 до 349 лв.

    8 9.88%
  • От 350 до 399 лв.

    1 1.23%
  • От 400 до 449 лв.

    2 2.47%
  • От 450 до 499 лв.

    3 3.70%
  • Над 500 лв. на кошер

    8 9.88%
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    На каква цена бихте продали всичките си кошери и семейства?

    Пускам тази анкета с цел да проверим кой пчелар на колко оценява собствената си инвестиция в кошери и пчелни семейства. Въпросът е на каква цена би продал всичките си кошери и семейства. Тоест каква е тази цена, която би го накарала да затрие бизнеса си и от догодина да започне от чистата нула да гради всичко отначало.

    Анкетата е анонимна - няма да се знае кой за какво е отговорил.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2013
    Мнения
    3
    Бих продал част от кошерите си ако съм закъсал финансово,но не всичките.Бих го затрил ако се откажа за винаги.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Може би към анкетата трябва да се добави още една точка:на никаква.Защото когато пчеларството е любимото хоби,а същевременно човек е финансово обезпечен,парите не са фактор.Аз например не бих си продал 14 годишния труд току-така,освен ако живота не ме принуди някой ден.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За средна цена между 200 и 250 лева тази пролет с лекота се сдобих с над 400 кошера, заедно със семействата, медовите корпуси и рамките. Това според мене е и пазарната цена.

    От тука нататък ако се намери някой да дава 300-350 лева или по-нагоре, струва си човек да се разчисти от всички стари кошери и семейства, с парите да си купи нови, и да му остане печалба.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Цветан Андров Виж публикацията
    Може би към анкетата трябва да се добави още една точка:на никаква.Защото когато пчеларството е любимото хоби,а същевременно човек е финансово обезпечен,парите не са фактор.Аз например не бих си продал 14 годишния труд току-така,освен ако живота не ме принуди някой ден.
    За съжаление има моменти,въпреки финансовата обезпеченост,въпреки любовта към пчелите се налага раздяла с тях.Тази пролет в навечерието на акациевата паша,така се бяха разбеснели пчелите,че не остана жива твар в радиус от 100м. да не опита жилото.Дори и преминаващите по улицата го отнесоха,а аз се разминах само с двайсет жила три инжекции и една система.Беше ме страх най вече за комшиите и децата.Продадох ги заедно с магазините(по3бр) и по около20 кила мед в тях за по 250лв.Ако не бързах да отърва комшиите от ежедневният терор нямаше да ги дам за толкова пари. Парите ги дарих.Но понеже са ми влезли под кожата(пчеличките) си купих две семейства( прехвърлих ги в лежак) ,а през юни ми клъвнаха няколко рояка(Видинско).Така,че раздялата с пчелите всъщност нее факт.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •