Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 29 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 288
  1. #91
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Този хубавец намерих в пчелина си преди два дни и заселих в нов дом.Днес го прегледах и установих че майката не е маркирана, моите всички са маркирани, отворих и магазините акациевия мед е запечатан почти изцяло и в понеделник го центруфогирам.
    Станко това роиче е вторак наи вероятно, а първака е духнал .Вероятността да е от твоите е 99 на 100

  2. #92
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Няма как да е вторичен рой майката е оплодена и осеменява усилено днес го проверих, а нея маркирах за по лесно откриване в бъдеще.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от candrov
    ...Понеже не искам да създавам повече отводки,ако все пак майката излети с рой,мога ли ако го хвана да го сложа върху същото семейство(от което е излетял),като предварително сложа втори магазин,пълен с ВО и изградени рамки.Какво би се получило и правил ли е някой такава глупост....)
    Здравей, колега. Не съм го правила, но се прави по принцип. Не е глупост и се прави, ако имаш паша и имаш нужда от голямо работещо семейство.
    Ако нямаш скоро паша, тогава би било неудачно да връщаш роя на семейството. Оставяш роя и семейството да работят отделно до навечерието на пашата и тогава обединяваш.

    Или може би въпросът ти е как точно да върнеш роя?

  4. #94
    Ирис,цял съм в слух!!!???!!!

  5. #95
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Благодаря за вниманието, Даниел, но както казах не съм го правила. Ако някой го е правил, би било хубаво да разкаже опита си. Аз бих го направила по класическия метод с вестник.

    Ще стръскам роя в магазин /пита мед и прашец, пита с пресно пило и восъчни основи и в една пита вода/ с дъно, покривна дъска и ще го затворя . Ще махна майката. Ще го прибера на тъмно до вечерта или до следващата вечер да стегне редиците.
    Вечерта или на другата вечер, ще го придам на старото семейство над продупчен вестник, отгоре магазинът /без пчелите/.
    Мисля си, че може да стане и обединяването през мрежа. Вместо вестника - мрежа, само после, за да се извади мрежата, трябва допълнително ходе до кошера, сваляне на магазини и тем подобни усилия.

    На основното семейство ще оставя един маточник.

  6. #96
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    някой хванал ли е тез дни рояци и дали още ще се роят да знам да вземам ли прочутият Про Рой ?

  7. #97
    Аз съм заложил две съндъчета с про рой за сега нищо не се е хванало още в тях. Иначе тази година ми прави впечетление че няма рояци поне в нашия район. И при един възрастен пчелар на който помагам и при него няма незнам на какво се дължи
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #98
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Колеги, ако има някой интерес и възможност да хване рой в кв. Красна поляна, София, давам телефон за връзка с човека.
    Роят току-що се е захванал на дърво.

    0877 82 95 39

  9. #99
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    [quote="Shine"]някой хванал ли е тез дни рояци и дали още ще се роят да знам да вземам ли прочутият Про Рой ?[/quothttp:/


    http://vbox7.com/play:97b8e502a1

  10. #100
    [quote="ceco_lovech"]
    Цитат Първоначално публикувано от Shine
    някой хванал ли е тез дни рояци и дали още ще се роят да знам да вземам ли прочутият Про Рой ?[/quothttp:/


    http://vbox7.com/play:97b8e502a1
    В неделя един и днес един. Роят си се.........
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

 

 
Страница 10 от 29 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •