Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 29 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 288
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Намерих го на клон.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2011
    Мнения
    8
    Вземате една стара ДБ плодникова рамка и я завързвате за двете уши за върха на кол .Колът прикрепяте към някое дърво,така ,че рамката да е на сянка в короната на дървото и чакате....

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от c-a-c-
    Вземате една стара ДБ плодникова рамка и я завързвате за двете уши за върха на кол .Колът прикрепяте към някое дърво,така ,че рамката да е на сянка в короната на дървото и чакате....
    И колко време ще чакате?

  4. #24
    ANIBAL
    Guest
    :D Чааааак до сууууутриннннтааааа!?Това беше от песента "На тая стара маса"

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950




    Това е от днес, привечер - след 18.00 ч. !!!

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey

    Някой ползвал ли е този препарат за превличане на роеве.
    Ето това ми свърши чудесна работа.За по малко от половин ден увеличих медовиците с два кошера. Само с три пръскания ми дойдоха на гости три рояка,които без много умуване ги изсипах върху две отводки(отводките бяха на по 6и7 рамки).Допълних плодниците с ВО,напръсках обилно рамките със сироп,сложих весник,магазин само с ВО и готово.На другата сутрин имаше около50-100 жертви и суматоха,но следобят заработиха.Немога да разбера,пчелари с 15-20г стаж,които при това всекидневно са на пчелина допускат такова роене.Ако имам свободно време и инвентар бих изкарал от отводки(при това силни)повече от колеги със по сто кошера при това само за месец.Ако кризата продължи догодина сигурно ще си взема отпуск по това време.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Никога не съм пробвал със това - от къде може да се купи,в нашата ветеринарна нямат такива препарати.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аз съм скиптично настроен към такива продукти един познат ми подари подобен.Имам празна тръвна закачена на едно дърво на пчелина пръскал съм я и една пчела не влезе вътре а на съседното дърво 5 рояка се бяха закачили.Два бяха мой а другите три бонус.Но това със чуждите рояци е малко нож със две остриета когали ще ми изпати главата не знам.

  9. #29
    Българският препарат Пророй върши абсолютно същата работа на значително по-ниска цена!!!!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    [/quote]Немога да разбера,пчелари с 15-20г стаж,които при това всекидневно са на пчелина допускат такова роене.Ако имам свободно време и инвентар бих изкарал от отводки(при това силни)повече от колеги със по сто кошера при това само за месец.[/quote]
    Еее това най ме накефи :D Споко де след 10-15 год. ще разбереш. Имам 3-4 авери, все стари кучета, отдавна не им пука дали ще отърват нещо cool; Даже редовно си се бъзикаме че и за в горите трябва да има пчели. Най-интересното в цялата работа е че никога не остават капо, или както тук е прието да се казва- с пръст в устата :D . Че май-май напоследък и аз ставам от тая порода

 

 
Страница 3 от 29 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •